Niedziela 25 lipca 2021r. 
REKLAMA

Piłka nożna. Podtrzymać zwycięską serię z Legią

Data publikacji: 2020-10-22 17:40
Ostatnia aktualizacja: 2020-10-22 20:45
Piłka nożna. Podtrzymać zwycięską serię z Legią
 

W sobotę o godz. 20 na stadionie przy ul. Twardowskiego rozpocznie się bez udziału publiczności spotkanie piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy Pogoni Szczecin z Legią Warszawa. W poprzednim sezonie wszystkie trzy pojedynki z Legią wygrali szczecinianie. Taka seria miała wcześniej miejsce tylko raz w historii - w latach 1976-1977 - za kadencji trenera Bogusława Hajdasa.

Po raz ósmy przeciwko Legii i po raz pierwszy przeciwko drużynie prowadzonej przez Czesława Michniewicza zagra w sobotę trener Pogoni Kosta Runjaic. Szkoleniowiec Dumy Pomorza nie miał okazji do tej pory mierzyć się z byłym selekcjonerem kadry młodzieżowej, a także byłym trenerem szczecińskiego klubu. Michniewicz od lipca 2017 roku pracował w strukturach PZPN, a Kosta Runjaic w polskiej piłce ligowej obecny jest od listopada 2017 roku. Pierwsza rywalizacja na tej linii odbędzie się więc w sobotę.

Niemiecki szkoleniowiec portowców bardzo dobrze może wspominać ostatnie spotkania z wojskowymi, bo Pogoń pod jego wodzą nie przegrała czterech ostatnich meczów z Legią. W sezonie 2018/2019 mecze Pogoni z Legią zakończyły się jednym zwycięstwem warszawian, jedną wygraną naszego zespołu i jednym remisem. W rozgrywkach 2017/2018 miał miejsce pierwszy pojedynek Pogoni trenowanej przez Kostę Runjaica z Legią. Wówczas znacznie lepsza okazali się przeciwnicy, którzy wygrali 3:0. Łączny bilans 7 dotychczasowych starć Pogoni z Legią, to 4 zwycięstwa szczecinian, remis i 2 wygrane Legii. Tylko 2 z tych pojedynków odbyły się w Szczecinie.

Do meczu z drużyną ze stolicy portowcy przystąpią bez stopera Mariusza Malca, który ze względu na kontuzję musiał opuścić plac gry w poniedziałkowym, wygranym 1:0 po bramce Aleksanda Gorgona meczu z Lechią Gdańsk. Nasz obrońca przeszedł badania diagnostyczne, które wykazały uszkodzenie torebki stawowej i więzadła piszczelowo-skokowego. Piłkarz doznał urazu w końcówce pierwszej połowy, gdy po walce w powietrzu z rywalem niefortunnie wylądował na murawie. Zawodnik rozpoczął już rehabilitację, która potrwa około miesiąca.

Po raz drugi z rzędu mecz Pogoni sędziował będzie międzynarodowy arbiter Szymon Marciniak (podobnie jak w poniedziałek z Lechią), a jako sędziowie VAR pomagać mu będą: Bartosz Frankowski i Marcin Boniek. ©℗

(mij)

Na zdjęciu: W sobotę na Twardowskiego nie wystąpi kontuzjowany w meczu z Lechią Mariusz Malec, za to przyjedzie do grodu Gryfa sędzia Szymon Marciniak.

Fot. POGOŃ SZCZECIN SA

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

as
2020-10-22 20:29:29
sędzia mądrzejszy od var u
guciu
2020-10-22 18:52:07
Panie sędzio międzynarodowy tylko sprawiedliwie w obie strony boiska jednej i drugiej połowy meczu Pogoń-Legia.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ