Sobota, 04 maja 2024 r.

Piłka nożna. Bezbłędna obrona i zwycięstwo Pogoni

Data publikacji: 19 października 2020 r. 22:40
Ostatnia aktualizacja: 20 października 2020 r. 11:32

W ostatnim meczu 7. kolejki PKO BP Ekstraklasy, rozegranym bez udziału publiczności na Stadionie Energa Gdańsk, Pogoń wygrała z Lechią, a zwycięską bramkę dla portowców" zdobył w 23. minucie Alexander Gorgon i dzięki tej wygranej szczecinianie wyprzedzili w tabeli gdański zespół.

PKO BP Ekstraklasa: LECHIA Gdańsk - POGOŃ Szczecin 0:1 (0:1); 0:1 Gorgon (23).
LECHIA: Dušan Kuciak - Karol Fila, Michał Nalepa, Bartosz Kopacz, Pietrzak - Haydary (73 Mateusz Żukowski), Jarosław Kubicki, Tomasz Makowski (79 Mateusz Sopoćko), Kenny Saief (79 Maciej Gajos), Conrado (62 Egy Maulana Vikri) -  Flávio Paixão (62 Łukasz Zwoliński)
POGOŃ: Dante Stipica - David Stec, Kóstas Triantafyllópoulos, Mariusz Malec (42 Benedikt Zech), Hubert Matynia (66 Luís Mata) -  Sebastian Kowalczyk (86 Tomás Podstawski), Damian Dąbrowski, Kacper Smoliński (66 Maciej Żurawski), Aleksander Gorgon (86 Santeri Hostikka), Michał Kucharczyk - Luka Zahovič
Żółte kartki: Kopacz, Makowski, Nalepa - Dąbrowski, Luís Mata, Stec.
Sędziował: Szymon Marciniak (Płock).

Po równo miesięcznej przerwie portowcy powrócili na ekstraklasowe stadiony i mimo koronawirusowej epidemii, potrafili ją pokonać i grając z wielką determinacją oraz konsekwencją, triumfowali w pojedynku z gdańszczanami.

Nasz zespół nastawił się na żelazną obronę i nie dopuszczał Lechii do strzałów, a jedyne uderzenie w światło bramki w drugiej połowie obronił Stipica. Rozstrzygający gol padł po akcji zapoczątkowanej przez Matynię, a później piłkę zagrywali Smoliński i debiutujący Zahovič, zaś grą bez piłki zmylił rywali kapitan Kowalczyk, co umożliwiło Gorgonowi podanie, które choć niecelne... okazało się strzałem na wagę 3 punktów, bo kompletnie zaskoczyło Kuciaka.

Na zdjęciu: Alexander Gorgon po strzeleniu zwycięskiej bramki

Plaster
2020-10-20 11:23:58
Oddaję Pekharta z pełnym błogosławieństwem pod skrzydełka Greka i Zecha.Czesiu ma niby szeroki skład, ale nie ma atmosfery w klubie. Zwycięstwo z chimerycznym Zagłębiem wbrew pozorom, wcale nie musi dodać Legionistom pewności siebie, a wręcz uśpić i pozwolec zapomnieć o mankamentach. Paixao nie wąchnął piłki wczoraj. Kwarantanna wbrew obawom wyszła naszym na dobre. Nawet Stec i Kowalczyk zagrali 100 procent lepiej niż zwykle ostatnio.Im więcej zawodników którzy czynią różnicę typu Gorgoń i Zahovic, tymbardziej młodzież nabierze pewności siebie.Obstawiam 4-6 pkt w najbliższych meczach i solidne miejsce na długo w trójce z nadzieją wzmocnienia w zimę plsymeykerem i umocnienia pozycji Maty na lewej obronie
hmmm
2020-10-20 11:08:12
To są ci piłkarze którzy cierpieli na zabójczego wirusa jeszcze 2 tygodnie temu?
In memoriam Wojciech Parada.
2020-10-19 23:12:19
Czas na systemowe zmiany w Pogoni. To znaczy nowy większościowy właściciel , który zapewni budżet na poziomie minimum 80 mln zł ( dzisiaj 41 mln zł ) . Prezes Pogoni obiecał niedawno , że będzie szukał takiego w całej Europie . Konieczna jest rewolucja w systemie szkolenia akademii piłkarskiej Pogoni. Ci młodzi piłkarze muszą umieć coś więcej niż tylko bieganie , walka i podania wszerz boiska do najbliższego partnera. Grać powinni najlepsi , a nie tylko ci , których rodzice opłacają składki. Młodzi muszą od najmłodszych lat walczyć o gole i asysty , umieć wykonywać rzuty wolne , celnie podawać na 30 metrów itd. Wzorem powinna być akademia Lecha Poznań. Inaczej to będzie tylko dreptanie w miejscu Dumy Pomorza. A dzisiejszym meczu - Pogoń to znacznie lepszy zespół od tego sprzed miesiąca. Bardzo dobra szybkość i lepsze zgranie. Jeżeli w sobotę w meczu z Legią Warszawa , Pogoń zagra tak dobrze jak ostatnie 15 minut z Lechią , to powinna wygrać. Problemem może być tylko bramkostrzelny Czech Pekhart. Jest w gazie.