Wtorek 22 czerwca 2021r. 
REKLAMA

Piłka nożna. Młodzież Pogoni pokonała Cracovię

Data publikacji: 2020-10-21 22:06
Ostatnia aktualizacja: 2020-10-21 22:06
Piłka nożna. Młodzież Pogoni pokonała Cracovię
 

W zaległym meczu 8. kolejki Centralnej Ligi Juniorów Starszych Pogoń Szczecin pokonała Cracovię Kraków 2:0 (1:0) po dwóch bramkach Mateusza Łęgowskiego w 9 i 48 minucie.

Od pierwszej minuty młodzi portowcy rzucili się na rywali, a krakowanie kompletnie nie radzili sobie z wysokim pressingiem, często tracąc piłkę na własnej połowie i napędzając groźne ataki gospodarzy. Na efekty bardzo dobrej gry granatowo-bordowych nie trzeba było długo czekać. Po faulu na Michale Samborskim piłkę siedemnaście metrów od bramki ustawił Mateusz Łęgowski i mocnym strzałem przełamał ręce bramkarza Cracovii.

Tuż po przerwie granatowo-bordowi po raz drugi znaleźli sposób na defensywę Cracovii. Po faulu na Fabianie Grzelce ponownie do stojącej piłki podszedł Mateusz Łęgowski i pięknym strzałem pod poprzeczkę ponownie wpisał się na listę strzelców.

– Znam Mateusza od wielu lat. Wiem, że jest profesjonalistą i do każdego meczu – bez względu w jakim zespole, na jakim poziomie i przeciwko komu – podchodzi na 100%. Niewiadomą było jego przygotowanie fizyczne do meczu, bo wracał dzisiaj do gry po kwarantannie. Dał jednak z siebie wszystko, zostawił serce na boisku, a to oddało mu dwie bramki – mówi szkoleniowiec Pogoni Piotr Łęczyński. cp

(mij)

Fot. PGOŃ SZCZECIN SA

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ