Piłka nożna. Pierwsza porażka Stali

Data publikacji: 12 października 2019 r. 21:28
Ostatnia aktualizacja: 12 października 2019 r. 21:28

W Grupie 1 (Północnej) Klasy Okręgowej liderująca Polonia Płoty utrzymała I miejsce, pokonując Tanowię Tanowo 2:1, ale sukces nie przyszedł łatwo, bo do przerwy był remis 1:1.

Szczeciński wicelider, czyli Jeziorak Załom, także zwyciężył, pokonując w Dobrzanach tamtejszą Zorzę 2:0, ale szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylił dopiero w końcówce po golach Macieja Ignasiaka w 70 minucie i Jacka Chodorowskiego na trzy minuty przed końcem.

Pierwszej porażki w tym sezonie, doznała jedna z dwóch niepokonanych do tej pory drużyn, czyli szczecińska Stal, która uległa w Resku tamtejszej Mewie. W tej sytuacji jedynym niepokonanym klubem w tej grupie jest lider z Płot.

Świetnie spisujący się na swoim stadionie Orzeł Łożnica, prowadzony przez szczecińskiego trenera Zbigniewa Gumiennego pokazał, że potrafi grać także na wyjazdach i pokonał w Chociwlu miejscowego Piasta 2:0.

Gospodarze mieli co prawda przewagę, ale bardzo dobrze w bramce gości spisywał się Adam Nowotny. Podobnie zresztą jak w bramce Piasta były golkiper II-ligowych Błękitnych Stargard Marek Ufnal, który wyszedł obronną ręką nawet w sytuacji sam na sam, a w 20 minucie obronił rzut karny (podyktowany za faul na Krzysztofie Ziętali) wykonywany przez Rafała Listkiewicza.

Losy meczu rozstrzygnęły się w końcówce, a w 75 minucie pierwszą bramkę dla Orła strzelił Michał Ziętala (brat Krzysztofa, który przed przerwą wywalczył jedenastkę). Końcowy rezultat na pięć minut przed końcem ustalił niefortunny strzelec rzutu karnego - Listkiewicz.

Mierzynianka Mierzyn zrehabilitowała się za porażkę sprzed tygodnia u siebie (czyli na Tenisowej w Szczecinie) z outsiderem Światowidem 63 Łobez 0:3 i teraz wygrała na wyjeździe nad morzem z Wybrzeżem Rewalskim Rewal 2:1 po bramkach Rafała Włodarskiego i Michała Jęśki.

W Grupie 2 (Południowej) doszło do meczu na szczycie, w którym Energetyk Gryfino podejmował liderującego Osadnika Myślibórz i wysoko zwyciężył 4:1. ©℗ (mij)