wtorek, 28 stycznia 2020.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Dziewiątka Jezioraka i fotel lidera

Piłka nożna. Dziewiątka Jezioraka i fotel lidera

Piłka nożna. Dziewiątka Jezioraka i fotel lidera
Data publikacji: 2019-08-24 22:16
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-26 14:43
Wywietleń: 981 410255

Rewelacyjnie w Grupie 1 („Północnej") szczecińskiej Klasy Okręgowej spisuje się Jeziorak Załom, trenowany przez Macieja Majewskiego. W pierwszej kolejce pokonał na wyjeździe Tanowię Tanowo 6:0, a w kolejnym, sobotnim meczu, był jeszcze skuteczniejszy, gromiąc Orła Łożnica aż 9:0. Nic więc dziwnego, że piłkarze z Osiedla Kasztanowego są samodzielnym liderem tabeli.

Festiwal bramkowy w Załomiu rozpoczął już w 3 minucie Maciej Ignasiak, który po mniej więcej kwadransie dołożył kolejne trafienie i dwubramkowym prowadzeniem gospodarze zakończyli pierwszą połowę.

Po przerwie na boisku panowała już tylko jedna drużyna, a Ignasiak dokładając trzecie trafienie, może się cieszyć z hat-tricka, choć nie klasycznego (trzy gole w jednej połowie). Dwie bramki dla Jezioraka zdobył Paweł Olejnik, a po jednym celnym strzale zanotowali: Sebastian Szych, Dawid Kapczyński, Jacek Chdorowski oraz Janusz Kruszyński. Preferującego grę długą piłką Orła stać zaś było zaledwie na wypracowanie sobie dwóch strzeleckich pozycji, lecz bez bramkowego efektu.

W stosunku do tabeli, jaką opublikowaliśmy przed tygodniem, zespół z Łożnicy wzbogacił się jednak o dwa punkty. Otóż na inaugurację Orzeł zremisował u siebie z Wichrem Brojce 3:3, ale Wydział Gier Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej zweryfikował to spotkanie jako zwycięstwo gospodarzy walkowerem 3:0. Otóż Wicher wystawił do składu pozyskanego latem zawodnika, który w swoim poprzednim klubie nie odcierpiał jeszcze kary za kartki i nie miał prawa grać w pierwszej kolejce nowego sezonu...

Szczeciński Jeziorak jest rewelacją początku sezonu, a przed jego rozpoczęciem duże aspiracje zgłaszał też drugi klub ze stolicy województwa, czyli Stal. Ekipa z Bandurskiego wygrała w pierwszej kolejce na swym stadionie, a w kolejnym meczu wyjechała do Nowogardu na pojedynek z Pomorzaninem, który na inaugurację także zanotował wygraną.

Sobotnie spotkanie było zacięte i emocjonujące, więc przyciągnęło kibiców znad pobliskiego kąpieliska na nowogardzkim jeziorze, ale fani futbolu nie mogli być w pełni usatysfakcjonowanie, bo przez 90 minut nie ujrzeli ani jednej bramki, gdyż z każdej sytuacji obaj golkiperzy wychodzili obronną ręką. ©℗ (mij)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

znafca
Jeziorak na awans aczkolwiek narazie graja z druzynami ktore awansowaly, zweryfikuje ich golczewo , chociwel ,stal
2019-08-26 14:35:40

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie