Piłka nożna. Jeziorak strzela i goni Polonię

Data publikacji: 05 października 2019 r. 22:08
Ostatnia aktualizacja: 05 października 2019 r. 22:08

W Grupie 1 piłkarskiej Klasy Okręgowej na stadionie przy ul. Bandurskiego doszło do spotkania dwóch zespołów, Stali Szczecin i Polonii Płoty, które do tej pory jako jedyne nie doznały porażki.

Spotkanie zakończyło się podziałem punktów, więc obie drużyny nadal mogą się chwalić, że nie znalazły pogromców, ale poloniści są znacznie wyżej w tabeli, gdyż na jej szczycie, a stalowcy zajmują dopiero 9. miejsce. Powodem jest fakt, że Polonia ma w swym dorobku 6 zwycięstw i 2 remisy, a Stal - jedynie 2 wygrane i aż 6 remisów (najwięcej ze wszystkich klubów). Po bezbramkowej pierwszej połowie, w 65 minucie prowadzenie szczecinianom dał Konrad Pyś, ale radość gospodarzy nie trwała długo, bo już dwie minuty później wyrównał Maciej Dobrowolski.

Wykorzystując stratę przez lidera dwóch punktów, zbliżył się do Polonii wiceliderujący Jeziorak Załom, który rozgromił Wybrzeże Rewalskie Rewal aż 6:0 (2:0). Hat trickiem w tym spotkaniu popisał się Dawid Kapczyński (bramki w 39, 54 i 76 minucie), a pozostałe gole zdybyli: Szymon Jakubowski (13), Sebastian Szych (64) oraz Jacek Chodorowski (86). Zwróćmy uwagę, że Jeziorak zdobył już w tym sezonie 37 bramek, podczas gdy liderujący zespół z Płot tylko 19.

- Był to szybki i otwarty mecz, obfitujący w bramki, a swoje okazje mieli też goście, ale nie daliśmy im pograć - podsumował kierownik Jezioraka Andrzej Stańczyk.

Swoje czwarte zwycięstwo odniósł Orzeł Łożnica, pokonując na swym boisku Prawobrzeże Świnoujście 2:1 (0:0). Gospodarze, prowadzeni od tego sezonu przez szczecińskiego trenera Zbigniewa Gumiennego, są szczególnie groźni w Łożnicy, a w pięciu spotkaniach ani razu nie przegrali, wygrywając aż cztery pojedynki.

- W pierwszej połowie przewagę miało Prawobrzeże, a udokumentowało ją pięć minut po zmianie stron, strzelając bramkę z rzutu karnego - powiedział Z. Gumienny. - Od tego momentu mecz się wyrównał, a w końcówce przechyliliśmy szalę zwycięstwa na swoją stronę po bramkach Rafała Listkiewicza i Norberta Żabkiewicza.

Odnotujmy jeszcze, że outsider Światowid 63 Łobez, który do tej pory miał zerowy dorobek punktowy, odniósł pierwsze zwycięstwo i to wyjazdowe, wysoko pokonując na szczecińskim stadionie przy ul. Tenisowej grającą tam gościnnie Mierzyniankę Mierzyn 3:0 (1:0). ©℗ (mij)