niedziela, 26 stycznia 2020.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Niepsuj wraca do składu, Benyamina za Buksę

Piłka nożna. Niepsuj wraca do składu, Benyamina za Buksę

Piłka nożna. Niepsuj wraca do składu, Benyamina za Buksę
Data publikacji: 2018-12-05 16:35
Ostatnia aktualizacja: 2018-12-06 10:51
Wywietleń: 1329 365180

Trener Kosta Runjaic w porównaniu z ostatnim meczem z Piastem w Gliwicach nie będzie mógł skorzystać z pauzującego za czerwoną kartkę Łukasza Załuski, oraz kontuzjowanego Adama Buksy, natomiast do składu na pewno powrócą: Kamil Drygas i David Niepsuj.

Czerwona kartka dla Łukasza Załuski spowodowała, że pojawił się poważny problem z bramkarzem. W ostatnich tygodniach uraz kości śródręcza spowodował, że dłoń Łukasza Budziłka została unieruchomiona w gipsie. Na początku tygodnia 27-latek zaliczył wizytę u lekarza, w trakcie której opatrunek zdjęto. Golkiper rozpoczął zajęcia bramkarskie.

Po raz pierwszy w obecnym sezonie można wymieć Soufiana Benyaminę, jako piłkarza w pełni zdolnego do gry. Jest to szczególnie istotne z tego powodu, że zabraknie na pewno kontuzjowanego Adama Buksy. 28-letni napastnik zagrał już w poniedziałek w Gliwicach.

Adam Frączczak przebywa nadal w warszawskim szpitalu MON. Operacja przebiegła pomyślnie, a obecnie kapitan jest pod opieką lekarzy i przechodzi kolejne etapy leczenia.

W środę odwiedził go w szpitalu Jacek Magiera, obecny selekcjoner reprezentacji do lat 20. Obaj spotkali się w Legii w sezonie 2006/07, kiedy Frączczak był piłkarzem drużyny rezerw, a Magiera asystentem Dariusza Wdowczyka przy pierwszym zespole.

Do treningów wraca David Niepsuj, którego nieobecność w Gliwicach pokazała, jak obecnie ważnym jest piłkarzem w drużynie.

- Ma zielone światło. Może brać udział w zajęciach i grać - mówi doktor Bartosz Paprota.

We wtorek informowaliśmy już o pękniętym żebrze Adama Buksy. Kontuzja nie pozwoli mu zagrać do końca 2018 roku. W grupie piłkarzy, którzy nadal trenują indywidualnie i przechodzą rehabilitacje są nadal: Lasha Dvali (uraz przywodziciela), Ricardo Nunes (kontuzja pięty), Jarosław Fojut (uraz mięśnia dwugłowego) i Michał Żyro (kontuzja przywodziciela).

- Michał w przyszłym tygodniu zacznie treningi z piłką. Ricardo należy rozpatrywać pod kątem powrotu do treningów przed dwoma ostatnimi meczami, podobnie sprawa wygląda z Lashą - tłumaczy doktor Paprota.

Żaden z wymienionych nie będzie zatem brany pod uwagę przed meczem z Zagłębiem. Oznacza to, że ponownie w wyjściowym składzie raczej na pewno zagrają dwaj 23-letni defensorzy: Hubert Matynia i Mariusz Malec. Ten ostatni akurat w spotkaniu z Piastem należał do najlepszych w zespole. Nie można też było mieć większych zastrzeżeń do postawy Matyni. (par)

Komentarze

Alek
Jak na razie to Matynia może Nunesowi buty wiązać.Jak Ricardo będzie zdrowy.
2018-12-06 09:57:46

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie