poniedziałek, 16 lipca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Niepokonany trener

Piłka nożna. Niepokonany trener

Piłka nożna. Niepokonany trener
Data publikacji: 2017-09-17 14:41
Wywietleń: 802 292661

Polskie piłkarki nożne po piątkowej wygranej w Łęcznej z Białorusią 4:1 zmierzą się we wtorek na wyjeździe ze Szwajcarią.

- To topowy zespół, jest faworytem. Mamy plan na ten mecz, zobaczymy, czy uda się go zrealizować – powiedział szczeciński trener Miłosz Stępiński.

Szwajcarki też zainaugurowały udział w eliminacjach zwycięstwem 4:1 odniesionym na wyjeździe z Albanią.

- Analizowaliśmy to spotkanie, spodziewam się, że rywal zagra podobnie, bo po prostu nie ma teraz czasu na jakieś zmiany. My wciąż zmagamy się z kilkoma kontuzjami w kadrze – dodał selekcjoner.

Podkreślił, że za jego kadencji reprezentacja z tak wymagającym przeciwnikiem mnie grała. W eliminacjach do tegorocznych ME w czerwcu 2016 pod wodzą poprzedniego trenera Wojciecha Basiuka Polki przegrały ze Szwecją 0:4 i Danią 0:6.

- Dlatego tak ważne dla mnie jest to, jak zareagujemy w tym wtorkowym spotkaniu. Jak zespół poradzi sobie ze stresem, na ile będzie potrafił zrealizować nasze założenia, pokazać własne atuty, a jednocześnie utrudnić grę Szwajcarkom – wyjaśnił Stępiński.

Po zakończeniu zgrupowania w Lublinie kadra w poniedziałek z Warszawy poleci do Zurychu, a stamtąd autokarem dotrze do Biel. Na poniedziałkowe popołudnie zaplanowany został 45-minutowy rozruch.

- Szwajcarki są faworytkami, mają zawodniczki występujące w bardzo dobrych klubach, grają u siebie, ale my – jeśli chcemy myśleć o awansie do MŚ – musimy łapać punkty z takimi rywalami. Nie ma innej drogi – zauważył Stępiński.

Polki w grupie eliminacyjnej MŚ zagrają też ze Szkocją i Albanią. Spośród grupowych rywali najwyżej notowana w ostatnim rankingu FIFA była Szwajcaria - 16., Szkocja zajmowała 22. miejsce, Białoruś - 49., a Albania - 73. Polska zajęła w tym zestawieniu 30. pozycję.

Szwajcarki i Szkotki podczas zakończonych na początku sierpnia mistrzostw Europy w Holandii nie wyszły ze swoich grup, zajmując w nich trzecie miejsca.

Miłosz Stępiński przejął kadrę latem 2016 roku od Wojciecha Basiuka na koniec eliminacji do ME 2017 i jeszcze nie przegrał. Zanotował dziewięć wygranych i jeden remis.

Finały MŚ rozegrane zostaną we Francji w 2019 roku. Awansują do nich bezpośrednio zwycięzcy siedmiu grup. Cztery najlepsze zespoły z drugich miejsc będą rywalizować w barażach, które wyłonią ostatniego uczestnika MŚ ze strefy europejskiej.

Grupowe mecze eliminacji zostaną rozegrane między 11 września 2017 a 4 września 2018 roku. Baraże zaplanowano na październik i listopad. Piłkarska reprezentacja Polski kobiet nigdy dotychczas w finałach MŚ nie grała. (pap)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy