środa, 18 lipca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Ze szczecińskim trenerem bez porażki

Piłka nożna. Ze szczecińskim trenerem bez porażki

Piłka nożna. Ze szczecińskim trenerem bez porażki
Data publikacji: 2017-06-12 21:26
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-12 21:26
Wywietleń: 603 268875

Polskie piłkarki nożne pokonały Ukrainę 3:2 i Litwę 5:0 w ostatnich sparingach przed eliminacjami mistrzostw świata.

- Z powodu kontuzji zagraliśmy w awaryjnym składzie i okazało się, że jest silna konkurencja w kadrze - powiedział szczeciński trener Miłosz Stępiński, który jako pierwszy zamierza wprowadzić polską reprezentację kobieca do finałowego turnieju mistrzostw świata..

W startującym we wrześniu eliminacjach biało-czerwone zagrają w grupie B ze Szwajcarią, Szkocją, Białorusią i Albanią. Stępiński przejął kadrę latem 2016 roku od Wojciecha Basiuka na koniec eliminacji do ME 2017 i jeszcze nie przegrał. Zanotował osiem wygranych i jeden remis.

- Jeśli wszystkie zawodniczki, których teraz zabrakło się wykurują, będą w dobrej formie, mogę mieć pozytywny kłopot z wyborem kadry na eliminacje. To oczywiście bardzo dobra sytuacja dla trenera – dodał selekcjoner.

Ukraina pokonana

Polki (31. miejsce na świecie) z wyżej notowaną Ukrainą (27.) wygrały na wyjeździe 8 czerwca, a poniedziałkowym zwycięstwem z teoretycznie dużo słabszą Litwą (82.) w Łomży zakończyły serię wiosennych sparingów.

- Moim zdaniem spotkania z Ukrainą i wcześniejszy pojedynek z Finlandią (1:0 w Pruszkowie) były w wykonaniu naszego zespołu od kiedy z nim mam przyjemność pracować – ocenił Stępiński.

Zauważył, że przeciwko Ukrainie testował grę pod presją rywala, co skończyło się stratą dwóch goli.

- Dobrze wychodziły nam kontry, a w pojedynku z Litwą atak pozycyjny – zaznaczył.

Po poniedziałkowym meczu w Łomży kadrowiczki rozpoczęły urlopy.

- Zbyt długie nie będą – dwa, trzy tygodnie. Wszystkie dostały indywidualne „adania domowe”, będą pracowały w klubach. Na początku wrześniowego zgrupowania zrobimy testy i będzie wiadomo, kto jak przepracował okres przygotowawczy. Bo kadra musi być coraz lepsz” – powiedział trener.

Do Holandii na obserwacje

Stępiński wybiera się na lipcowe finały ME do Holandii, żeby podpatrywać grupowych rywali Polek – Szwajcarię i Szkocję. Sierpień będzie przeznaczony na przygotowanie analizy gry wszystkich przeciwników biało-czerwonych.

Dwa tygodnie przed pierwszym meczem eliminacji z Białorusią (19 września) zostanie podany skład 20-osobowej kadry, która będzie walczyła o awans.

Finały MŚ rozegrane zostaną we Francji w 2019 roku. Awansują do nich bezpośrednio zwycięzcy siedmiu grup. Cztery najlepsze zespoły z drugich miejsc będą rywalizować w barażach, które wyłonią ostatniego uczestnika MŚ ze strefy europejskiej.

Grupowe mecze eliminacji zostaną rozegrane między 11 września 2017 a 4 września 2018 roku. Baraże zaplanowano na październik i listopad.

Spośród grupowych rywali najwyżej notowana w marcowym rankingu FIFA była Szwajcaria (16.), Szkocja zajmowała 21. miejsce, Białoruś - 49., a Albania - 71.

Piłkarska reprezentacja Polski nigdy dotychczas w finałach MŚ nie grała. (par)

Fot. twitter

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy