wtorek, 21 stycznia 2020.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Murawa jak na Narodowym

Piłka nożna. Murawa jak na Narodowym

Piłka nożna. Murawa jak na Narodowym
Data publikacji: 2019-06-24 16:24
Ostatnia aktualizacja: 2019-06-24 16:24
Wywietleń: 1070 398902

Rozpoczęła się wymiana płyty głównej stadionu im. Floriana Krygiera. W trakcie pobytu drużyny na zgrupowaniu w Gniewinie, instalowana będzie nowa murawa. Wszystko po to, by od początku nowego sezon Pogoń mogę rozgrywać spotkania na nowoczesnej płycie.

Wymiana murawy to inicjatywa klubu, który przy współpracy z gminą Szczecin realizuje ją w kooperacji z przedsiębiorstwem „Trawnik Producent”. Instalacja nowej płyty jest efektem zacieśnienia współpracy barterowej pomiędzy firmą i Pogonią Szczecin. W przyszłym sezonie logo „Trawnik Producent” znajdzie się m.in. na strojach meczowych pierwszego zespołu. Koszt instalacji murawy to około 1 milion złotych.

- Jakiś czas temu wizytowali nas eksperci z Wrocławia i ich ekspertyza nie pozostawiała złudzeń. Obecna murawa była w złym stanie i mogłaby nie przetrwać rundy jesiennej. Zgodnie z harmonogramem budowy stadionu, za rok boisko będzie przesuwane, na nowo zostanie również wybudowana instalacja związana z podgrzewaniem, czy nawodnianiem, a także płyta. Teraz z własnej inicjatywy, przy udziale Miasta, wymieniamy jedynie murawę, która była już w bardzo złym stanie, po to, by przez najbliższy rok drużyna mogła grać na boisku z dobrą nawierzchnią – mówi prezes Pogoni Jarosław Mroczek. 

Firma „Trawnik Producent” ma uznaną renomę w Polsce i Europie. Jest producentem najwyższej klasy trawy rolowanej i dostawcą murawy na stadionie PGE Narodowym w Warszawie oraz oficjalnym partnerem Stadionu Energa Gdańsk. Jego nowoczesne rozwiązania stosowane są na wielu europejskich stadionach.

(woj)

Fot. Ryszard Pakieser

Piłka nożna. Murawa jak na Narodowym

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie