wtorek, 14 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Saperzy wywieźli niewybuchy ze stadionu Pogoni

Saperzy wywieźli niewybuchy ze stadionu Pogoni

Saperzy wywieźli niewybuchy ze stadionu Pogoni
Data publikacji: 2019-06-05 15:19
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:41
Wywietleń: 2906 395202

Podczas przebudowy miejskiego stadionu przy ul. Twardowskiego, na którym swoje ekstraklasowe mecze rozgrywają piłkarz Pogoni Szczecin, podczas rozbiórki trybuny zachodniej (tzw. młyna) robotnicy znaleźli podejrzanie wyglądające stalowe elementy. Konieczna była interwencja patrolu saperskiego. Po przeprowadzeniu oględzin i specjalistycznych prac, na miejscu znaleziska zabezpieczono pociski artyleryjskie z czasów II wojny światowej.

Większość znalezionych przedmiotów nie stanowiła żadnego zagrożenia. Były to łuski od pocisków i czepce balistyczne (łącznie 79 sztuk). Znalezione niewybuchy (39 sztuk) zabezpieczono i wywieziono z terenu inwestycji. Teren wokół znaleziska saperzy, zgodnie z przepisami, sprawdzili do głębokości 30 cm. We wskazanym miejscu innych przedmiotów niebezpiecznych i wybuchowych nie stwierdzono.

Prace budowlane na terenie inwestycji są kontynuowane. Wykonawca prowadzi prace fundamentowe w miejscu przyszłego budynku Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży oraz prace rozbiórkowe na terenie trybuny południowej. Na kilka dni roboty rozbiórkowe w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca znaleziska zostaną wstrzymane. W tym czasie specjalistyczna firma ma przeprowadzić szczegółowe badania terenu.

(oprac. mij)

Na zdjęciu: Patrol saperski na Twardowskiego w okolicach trybuny zajmowanej zazwyczaj przez najgłośniejszych szalikowców.

Fot. UM Szczecin

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Nekrologi

Sonda

W jakiej postaci jesz lody tego lata?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie