Środa, 29 listopada 2023 r. 
-2 szczecin
REKLAMA

Saperzy wywieźli niewybuchy ze stadionu Pogoni

Data publikacji: 05 czerwca 2019 r. 15:19
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:41
Saperzy wywieźli niewybuchy ze stadionu Pogoni
Patrol saperski na Twardowskiego w okolicach trybuny zajmowanej zazwyczaj przez najgłośniejszych szalikowców. Fot. UM Szczecin  

Podczas przebudowy miejskiego stadionu przy ul. Twardowskiego, na którym swoje ekstraklasowe mecze rozgrywają piłkarz Pogoni Szczecin, podczas rozbiórki trybuny zachodniej (tzw. młyna) robotnicy znaleźli podejrzanie wyglądające stalowe elementy. Konieczna była interwencja patrolu saperskiego. Po przeprowadzeniu oględzin i specjalistycznych prac, na miejscu znaleziska zabezpieczono pociski artyleryjskie z czasów II wojny światowej.

Większość znalezionych przedmiotów nie stanowiła żadnego zagrożenia. Były to łuski od pocisków i czepce balistyczne (łącznie 79 sztuk). Znalezione niewybuchy (39 sztuk) zabezpieczono i wywieziono z terenu inwestycji. Teren wokół znaleziska saperzy, zgodnie z przepisami, sprawdzili do głębokości 30 cm. We wskazanym miejscu innych przedmiotów niebezpiecznych i wybuchowych nie stwierdzono.

Prace budowlane na terenie inwestycji są kontynuowane. Wykonawca prowadzi prace fundamentowe w miejscu przyszłego budynku Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży oraz prace rozbiórkowe na terenie trybuny południowej. Na kilka dni roboty rozbiórkowe w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca znaleziska zostaną wstrzymane. W tym czasie specjalistyczna firma ma przeprowadzić szczegółowe badania terenu.

(oprac. mij)

Na zdjęciu: Patrol saperski na Twardowskiego w okolicach trybuny zajmowanej zazwyczaj przez najgłośniejszych szalikowców.

Fot. UM Szczecin

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA