Piątek, 23 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Kolejne niewybuchy na stadionie przy ul. Twardowskiego

Data publikacji: 18 czerwca 2019 r. 14:41
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:43
Kolejne niewybuchy na stadionie przy ul. Twardowskiego
 

Kolejne informacje z budowy Stadionu Miejskiego przy ul. Twardowskiego, na którym swoje mecze w ekstraklasie rozgrywają piłkarze Pogoni Szczecin, przedstawił nam Dariusz Sadowski z Centrum Informacji Miasta Urzędu Miasta Szczecin.

Trybuna południowa, zwana potocznie „wysoką trybuną" zmieniła się nie do poznania, a to nie koniec, bo w tym miejscu prace rozbiórkowe będą jeszcze postępować. Podobnie będzie też na terenie, na którym powstanie budynek Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży.

Z korony stadionu zniknęły pylony, na których osadzone było zadaszenie sektora nr 4 i 5. Rozebrano również budynki toalet nad trybuną południową. Wykonawca prowadzi także prace fundamentowe oraz wykonał instalacje odgromową na budynku szkoleniowym.

W związku z niedawnym odkryciem niewybuchów na terenie trybuny zachodniej (na łuku trybun, czyli tzw. młynie szalikowców), zgodnie z zasadami bezpieczeństwa, w tym miejscu konieczne było wprowadzenie nowej organizacji pracy. Wykonawca skorzystał z usług specjalistycznej firmy, która dogłębnie przebadała teren i jednocześnie nadzorowała przygotowanie platformy roboczej pod palowanie (prace nad jej powstaniem będą kontynuowane w najbliższych dniach). Efektem działań firmy saperskiej, było odkrycie kolejnych niewybuchów z czasów II wojny światowej. Znaleziska zostały zabezpieczone i wywiezione przez specjalistyczną jednostkę wojskową. W przypadku odkrycia kolejnych podejrzanych elementów na terenie inwestycji, wykonawca ponownie skorzysta z usług specjalistycznej firmy saperskiej.

(oprac. mij)

Fot. UM 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

fan
2019-06-19 10:17:59
Jak się dokopią do bomby atomowej, wstrzymają prace na 10 lat i nareszcie będzie spokój z dupą Pomorza.
Kibic
2019-06-18 15:45:09
Spokojnie. Te niewypały to tylko kolejne transfery nowych piłkarzy do klubu.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA