wtorek, 21 stycznia 2020.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Młodzi portowcy na testach w Bayer Leverkusen

Piłka nożna. Młodzi portowcy na testach w Bayer Leverkusen

Piłka nożna. Młodzi portowcy na testach w Bayer Leverkusen
Data publikacji: 2018-12-06 10:49
Wywietleń: 1080 365264

Dwóch 15-letnich reprezentacyjnych zawodników Pogoni Szczecin: Kacper Kozłowski i Nikodem Sujecki uczestniczy w piłkarskich testach w jednej z najlepszych w Niemczech akademii piłkarskich Bayeru Leverkusen. Portowcy biorą udział w treningach ze starszym zespołem do lat 19.

Klub z Nadrenii Północnej-Westfalii od lat jest jednym z potentatów niemieckiej Bundesligi zarówno w rywalizacji seniorów, jak i jakości szkolenia młodych piłkarzy, których wychowanków w pierwszej drużynie pojawia się bardzo dużo.

Klub w ciągu ostatnich trzech dekad dziesięciokrotnie stawał na ligowym podium, dokładając do tego triumf w krajowym pucharze. Aptekarze są również triumfatorami Pucharu UEFA oraz finalistami Ligi Mistrzów.

– Sposób funkcjonowania tutejszej akademii oraz samo zaplecze infrastrukturalne robi naprawdę duże wrażenie. Nigdy nie widziałem lepszej bazy treningowej. Poziom gry również jest bardzo wysoki. Wyjazd i możliwość uczestnictwa w zajęciach to świetne doświadczenie – ocenia Kacper Kozłowski.

Bayer Leverkusen jest klubem, do którego przed 30 laty trafił jeden z najlepszych napastników w historii Pogoni Marek Leśniak. Popularny Valdano trafił do zwycięzcy Pucharu UEFA z innym polskim piłkarzem w składzie Andrzejem Buncolem, pracującym obecnie z grupami młodzieżowymi w Bayer Leverkusen. 30 lat temu trenerem był słynny holenderski szkoleniowiec Rinus Michels. To on doprowadził Holandię do tytułu wicemistrza świata.

Leśniak w Bayerze Leverkusen występował przez cztery sezony, rozegrał 117 ligowych spotkań, w których zdobył 19 goli. Rywalizował o miejsce w składzie z dwoma reprezentantami Niemiec: Andreasem Thomem i Ulfem Kirstenem, którzy wywodzili się z klubów byłej NRD - Dynama Berlin i Dynama Drezno.

Młodzi portowcy w zajęciach w Bayerze Leverskusen uczestniczyć będą do piątku. To nie jedyni młodzi piłkarze Pogoni, którzy zimową przerwę wykorzystują na treningi w zachodnich klubach. Na początku tygodnia z zaproszenia Valencii CF skorzystali ich rówieśnicy i również reprezentanci Polski: Mateusz Łęgowski, Filip Balcewicz i Hubert Turski. (par)

Fot. pogonszczecin.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie