czwartek, 09 lipca 2020.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Młodzi portowcy na testach w Bayer Leverkusen

Piłka nożna. Młodzi portowcy na testach w Bayer Leverkusen

Piłka nożna. Młodzi portowcy na testach w Bayer Leverkusen
Data publikacji: 2018-12-06 10:49
Wywietleń: 1195 365264

Dwóch 15-letnich reprezentacyjnych zawodników Pogoni Szczecin: Kacper Kozłowski i Nikodem Sujecki uczestniczy w piłkarskich testach w jednej z najlepszych w Niemczech akademii piłkarskich Bayeru Leverkusen. Portowcy biorą udział w treningach ze starszym zespołem do lat 19.

Klub z Nadrenii Północnej-Westfalii od lat jest jednym z potentatów niemieckiej Bundesligi zarówno w rywalizacji seniorów, jak i jakości szkolenia młodych piłkarzy, których wychowanków w pierwszej drużynie pojawia się bardzo dużo.

Klub w ciągu ostatnich trzech dekad dziesięciokrotnie stawał na ligowym podium, dokładając do tego triumf w krajowym pucharze. Aptekarze są również triumfatorami Pucharu UEFA oraz finalistami Ligi Mistrzów.

– Sposób funkcjonowania tutejszej akademii oraz samo zaplecze infrastrukturalne robi naprawdę duże wrażenie. Nigdy nie widziałem lepszej bazy treningowej. Poziom gry również jest bardzo wysoki. Wyjazd i możliwość uczestnictwa w zajęciach to świetne doświadczenie – ocenia Kacper Kozłowski.

Bayer Leverkusen jest klubem, do którego przed 30 laty trafił jeden z najlepszych napastników w historii Pogoni Marek Leśniak. Popularny Valdano trafił do zwycięzcy Pucharu UEFA z innym polskim piłkarzem w składzie Andrzejem Buncolem, pracującym obecnie z grupami młodzieżowymi w Bayer Leverkusen. 30 lat temu trenerem był słynny holenderski szkoleniowiec Rinus Michels. To on doprowadził Holandię do tytułu wicemistrza świata.

Leśniak w Bayerze Leverkusen występował przez cztery sezony, rozegrał 117 ligowych spotkań, w których zdobył 19 goli. Rywalizował o miejsce w składzie z dwoma reprezentantami Niemiec: Andreasem Thomem i Ulfem Kirstenem, którzy wywodzili się z klubów byłej NRD - Dynama Berlin i Dynama Drezno.

Młodzi portowcy w zajęciach w Bayerze Leverskusen uczestniczyć będą do piątku. To nie jedyni młodzi piłkarze Pogoni, którzy zimową przerwę wykorzystują na treningi w zachodnich klubach. Na początku tygodnia z zaproszenia Valencii CF skorzystali ich rówieśnicy i również reprezentanci Polski: Mateusz Łęgowski, Filip Balcewicz i Hubert Turski. (par)

Fot. pogonszczecin.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie