Sobota 04 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Piłka nożna. Miasto nie przekaże Pogoni dokumentów

Data publikacji: 2016-03-15 14:03
Ostatnia aktualizacja: 2016-03-17 09:43
Piłka nożna. Miasto nie przekaże Pogoni dokumentów
 

W miniony czwartek wiceprezydent Krzysztof Soska wysłał do Pogoni Szczecin pismo z prośbą o uszczegółowienie prezentowanych w mediach danych dotyczących nowego stadionu.

W odpowiedzi prezes Jarosław Mroczek poprosił magistrat o dostarczenie kopii niezbędnych dokumentów, dzięki którym mógłby w możliwie szybkim czasie dokonać szczegółowych obliczeń.

We wtorek Krzysztof Soska wysłał do Jarosława Mroczka kolejne pismo, z którego wynika, że Urząd Miasta nie ma możliwości przekazania wymienionych dokumentów. Treść pisma:

„W nawiązaniu do Pańskiego pisma, pragnę poinformować, że realizowany przez nas program przebudowy stadionu miejskiego znajduje się w końcowej fazie projektowania. W ciągu najbliższych trzech miesięcy przewidujemy zakończenie projektu budowlanego, a następnie, w IV kwartale b.r. przyjęcie projektu wykonawczego, co oznacza, że jesteśmy w przededniu fazy realizacji inwestycji.

Odpowiadając na sam wniosek, pozwolę sobie przypomnieć, że poprosiłem o uszczegółowienie prezentowanych przez Pana prezesa w mediach danych dot. nowego stadionu wg. „nowego projektu". Prośbę taką sformułowałem w związku z toczącą się dyskusją oraz Pana publicznymi deklaracjami, w celu przedstawienia maksymalnie przybliżonej informacji i w układzie porównywalnym dla obu koncepcji. W odpowiedzi przekazał Pan wykaz dokumentów, w oparciu o które mają być prowadzone dopiero dalsze prace projektowe i wyliczenia.

Z przykrością stwierdzam, że wymienione przez Pana dokumenty, stanowią odpowiedź na wnioski składane w toku prac nad konkretnym rozwiązaniem projektowym i nie mogą stanowić podstawy dla przygotowania innego projektu, o czym Pan lub współpracujący z Panem projektant wiedzieć powinien.

Należy także zwrócić uwagę, iż udostępnienie oczekiwanych dokumentów do celów projektowych prywatnej spółce, która nie jest ani stroną zamówienia publicznego, ani procesu budowlanego może zostać uznane za naruszenie przepisów, z tego też powodu, zmuszony jestem odesłać Pana do dokumentacji konkursowej…"

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Jan
2016-03-17 09:07:42
A to proste jest - ponieważ niema prawa umożliwiającego taką operację nawet w formule dostepu do informacji publicznej. To po pierwsze. Po drugie (cofnij się do poprzedniego wpisu, bo bedę operował punktami) - punkt: 1,2,3,4 i 5 - warunki przyłączenia wydaje nie miasto, a poszczególni dostawcy/odbiorcy. Punkt 6 i 9 - wydaje się za opłatą (groszową). Punkt 7 i 8 - inna koncepcja stadionu - wymaga stworzenia obydwu opracowań od nowa dla innych założeń. Tutaj dam Ci trzy przykłady: 1. Jednym z elementów oddziaływania na środowisko jest hałas. W tym przypadku istotny, gdy kilka tysięcy ludzi w jednym momencie krzyczy "gol". Czy uważasz, że hałas będzie się rozprzestrzeniał poza stadion tak samo przy trzech trybunach jak i czterech? 2: Czy taka sama ilość deszczówki będzie spływać z dachów przy 3 zadaszonych trybunach i 4 zadaszonych trybunach? Zmieścisz się w limitach określonych przez odbiorcę? Trzeba policzyć od nowa. 3: modernizacja/budowa nowego - to zupełnie inne koncepcje posadowienia obiektu. Modernizacja w oparciu o istniejące wały ziemne + dosypanie ziemi (łuk i wyprostowanie jednej ze skośnych trybun) Nowy stadion, to "wybranie" z wykopu znacznych ilości ziemi i po wybraniu obciążenie tego co pozostało znaczną masą trybun i tym co pod nimi. To wymaga prac geologicznych zupełnie pod innym kątem , czyli w zasadzie od nowa... ale się rozpisałem... pozdrawiam.
Jarek
2016-03-17 09:03:53
Miasto nieodstąpi od swoich zamiarów! !! Chcą takim postempowaniem pokazać kibicom że to oni mają rację!! I postawią kolejny "bubel" czy to nam się podoba czy nie.Już dwa buble stoją: Hala sportowa,i pływalnia.Jeśli ktoś czytał o tych obiektach to wie o co chodzi Śmiać się czy płakać?
Krzysiu
2016-03-17 06:56:23
Czy to jest zgodne z prawem?
do "Jan do do Jan"
2016-03-16 19:32:07
A dlaczego miasto mialoby nie przekazac tych dokumentow ktore moglyby pomoc sprawie skoro ten stadion bedzie miejski?
do nigdy więcej takiego buca
2016-03-16 11:49:28
A kto go szczecinianom wybrał w ostatnich wyborach, co?
nigdy więcej takiego buca
2016-03-16 11:18:07
Krzystkowi należy się pomnik z taczką.Oj zgaśnie twoje światło zgaśnie
Jan do do Jan :)
2016-03-16 11:15:30
Drogi Panie. Do wyceny inwestycji jest potrzebnych cały szereg ekspertyz. Zarówno do wyceny modernizacji jak i budowy nowego obiektu. Z nich wynika co, oprócz samej inwestycji składało się będzie na koszty budowy. I teraz: miasto zleciło wykonanie tych ekspertyz, zapłaciło za ich wykonanie i na ich podstawie mają wiedzę szacunkową o całkowitych kosztach inwestycji. Co robi p. Mroczek? Ano chce uniknąć kosztów pozyskania informacji płynących z ekspertyz. Zwrócił się do miasta o nieodpłatne udostępnienie poniższych informacji, za które miasto z "wspólnych" naszych pieniędzy - zapłaciło. Czy teraz jest to zrozumiałe? ***** Co p. Mroczek chciał za darmo od miasta: 1. Kopię warunków technicznych zasilania stadionu w wodę. 2. Kopię warunków technicznych odprowadzenia ścieków sanitarnych. 3. Kopię warunków technicznych odprowadzania wód opadowych. 4. Kopię warunków technicznych zasilania stadionu w co i cw. 5. Kopię warunków technicznych zasilania stadionu w e.e. 6. Kopię decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu lub wypis i wyrys z planu miejscowego. 7. Kopię Raportu o oddziaływaniu na środowisko i Decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji przedsięwzięcia. 8. Kopię opinii geotechnicznych. 9. Kopię aktualnej mapy do celów projektowych.
tomson
2016-03-15 21:50:06
- Powiedz mi po co jest ten miś? - Właśnie, po co? - Otóż to! Nikt nie wie po co, więc nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ten miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo i nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest miś społeczny, w oparciu o sześć instytucji, który sobie zgnije, do jesieni na świeżym powietrzu i co się wtedy zrobi? - Protokół zniszczenia... - Prawdziwe pieniądze zarabia się tylko na drogich, słomianych inwestycjach.
Zatroskany
2016-03-15 20:28:20
Wszyscy płacimy
buziak
2016-03-15 20:17:33
Dobra nasza
do Jan
2016-03-15 19:18:25
Panie Janie proszę zapoznać się dokładnie całą sprawą, zanim kolejny raz napiszę Pan pseudo inteligentny komentarz. Idąc tokiem Pańskiego rozumowania mógłbym napisać np. że za pieniądze nas wszystkich: - nie może być budowana hala na Szafera, niech sobie zapłacą King Wilki Morskie (prywatna spółka) jeśli chcą grać w nowej hali - nie może być budowana marina, nich sobie zapłacą za nią żeglarze, właściciele prywatnych spółek - nie może być modernizowana ul. Struga, niech sobie zapłacą właściciele prywatnych firm którzy wykorzystują trasę - nie mogą być budowane ścieżki rowerowe, niech je sobie wybudują producenci rowerów oraz firma obsługująca rower miejski, w końcu oni na tym zarabiają Mógłbym...Ale uważam że te wszystkie inwestycje są potrzebne, tak samo jak NOWY stadion. Zapraszam do dyskusji na rzeczowe argumenty na poziomie, bez zbędnych emocji. Pozdrawiam.
Deluxe vandal
2016-03-15 16:03:42
Krzystek przerasta swojego mistrza Jurczyka u ktorego zaczynal kariere.
Asia
2016-03-15 15:51:32
To po co miasto każe Pogoni pokazać szczegółowy kosztorys wraz z rozwiązaniami projektowymi, jak wie, że do tego potrzebne są dokumenty, których Pogoń dostać nie może...
szaleństwo
2016-03-15 15:48:40
Twardo Krzystek chce zbudować frygę za 200mln!
taka prawda
2016-03-15 14:58:46
nie przekaze bo same ich nie ma. tak sie u nas robi inwestycje
Jan
2016-03-15 14:11:56
I słusznie - prywatna spółka nie może dostać za darmo czegoś na co wydatkowano pieniadze nas wszystkich. Mroczek niech płaci ze swoich, jak chce mieć dane.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA