poniedziałek, 23 lipca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Łukasz Becella szefem skautingu w Pogoni

Piłka nożna. Łukasz Becella szefem skautingu w Pogoni

Piłka nożna. Łukasz Becella szefem skautingu w Pogoni
Data publikacji: 2016-02-05 14:59
Ostatnia aktualizacja: 2016-02-05 19:48
Wywietleń: 2292 115924

Szefem skautingu Pogoni Szczecin został Łukasz Becella. To on wypatrzył jednego z najlepszych zawodników Śląska ostatnich lat Roberta Picha, na którym Śląsk zarobił najwięcej.

- Łukasz przedstawił nam bardzo konkretny plan działania – powiedział Maciej Stolarczyk, dyrektor sportowy Pogoni Szczecin. - Jest bardzo zaangażowany, takich w naszym klubie potrzebujemy.

W ostatnim czasie Łukasz Becella pracował w Śląsku Wrocław, gdzie w sztabie Tadeusza Pawłowskiego był asystentem trenera oraz szefem skautingu. Z wrocławskim klubem rozstał się pod koniec października 2015 roku.

- Łukasz był też w sztabie drużyny Śląska, gdy ten zdobywał tytuł mistrza Polski – kontynuuje M. Stolarczyk. - Myślę, że dokonaliśmy w klubie dużego wzmocnienia.

Kilka lat temu Becella rozpoczął również współpracę z trenerem Rafałem Janasem w reprezentacji Polski do lat 18. Obecnie jest asystentem tego selekcjonera w kadrze do lat 19. Jest również trenerem UEFA Pro.

- Fakt, że nasz nowy szef skautingu ma najwyższą licencję trenerską znacznie zwiększą jego wartość – ocenił M. Stolarczyk. - Ponadto ciągły kontakt z reprezentacją juniorów powoduje, że będziemy mieli w klubie informacje o młodych i perspektywicznych piłkarzach niemal z pierwszej ręki.

Przez zdecydowaną większość swojej kariery trenerskiej Becella związany był ze Śląskiem Wrocław. W przeszłości prowadził m.in. rezerwy i drużynę Młodej Ekstraklasy tego klubu. Był także II trenerem I-ligowego MKS-u Kluczbork. (par)

 

 

Komentarze

Janek
Hoho, jeśli ten Pich był najdrożej sprzedanym graczem Śląska (300 000 euro wg Transfermarkt) to rzeczywiście, fachowiec pierwsza klasa. Po prostu wirtuoz wśród skautów. A ten Pich to Paganinim piłki nożnej nie był.
2016-02-05 19:16:08

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Potańcówka w szczecińskiej Różance
Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy