Sobota, 27 kwietnia 2024 r.

Piłka nożna. Remis w ostatnim sparringu

Data publikacji: 04 lutego 2016 r. 11:26
Ostatnia aktualizacja: 04 lutego 2016 r. 15:14

Piłkarze Pogoni Szczecin w ostatniej grze kontrolnej na zgrupowaniu w Turcji zremisowali z Jagiellonią Białystok 1:1 (1:0) po golach Korta (28) i Wasiluka (42). Piłkarze grali bez sędziego i dwa razy 30 minut.

Pogoń grała w składzie: Henger - Rudol, Stańczyk, S. Murawski (31, Matynia), Nunes - Walski, Piotrowski - Przybecki, Kort, Traore (31, Listkowski) - Nagórski.

Trener Michniewicz chciał dać szansę głównie młodym piłkarzom, którzy w meczach towarzyskich grali nieco mniej, lub w ogóle. W wyjściowym składzie zagrało siedmiu młodzieżowców, a po przerwie aż trzech juniorów. Średnia wieku środkowych pomocników (Piotrowski, Walski, Kort) wynosiła niecałe 19 lat.

Zobacz bramkę, jaką dla portowców zdobył Dawid Kort:

Gola dla portowców zdobył Kort, który na pewno jest jednym z wygranych tureckiego zgrupowania. W ciągu dwóch dni strzelił dwa gole i na pewno jego pozycja w drużynie nieco wzrosła.

To była ostatnia próba Nagórskiego. Decyzja o jego transferze zapadnie do końca tygodnia. (par)