Piłka nożna. Kotwica remisuje z Radunią. Pierwszy punkt od trzech kolejek

Data publikacji: 05 września 2023 r. 12:32
Ostatnia aktualizacja: 05 września 2023 r. 12:32
Kotwica Kołobrzeg urwała punkty Raduni. Fot. Facebook Kotwica

Pierwszy punkt od trzech kolejek zdobyli piłkarze Kotwicy. Ekipa z Kołobrzegu przed własną publicznością zremisowała z jedyną niepokonaną w II lidze drużyną Raduni Stężyca.

Kotwica Kołobrzeg - Radunia Stężyca 1:1 (0:1); 0:1 Łuczak (30), 1:1 Stasiak (78)

Kotwica: Michalski - Kozajda (63, Kozłowski), Murawski, Rzeźniczak, Kosakiewicz, Kort (73, Nowak), Soljić, Cywiński (57, Stasiak), Oliveira, Junior (73, Kaczmarek), Madembo (73,  Pytlewski)

Mecz w Kołobrzegu kończył 7 kolejkę, a Radunia w przypadku zwycięstwa awansowałaby na pozycję lidera. Ekipa ze Stężycy prowadziła w tym meczu przez niemal 50 minut i była bliska do zainkasowania kompletu punktów. Kotwica jednak powstrzymała aspiracje rywali do zajęcia fotela lidera.

Pierwsza połowy przebiegała pod dyktando gości. Radunia objęła prowadzenie po akcji Michalskiego, który wykorzystał podanie na połowę rywali od własnego bramkarza. Kotwica miał w tej części kłopoty z konstruowanie groźnych akcji, a jedynym zagrożenie bramki gości były strzały z rzutów wolnych.

Po przerwie Kotwica atakowała już groźniej, ale wynik długo nie zmieniał się. Dopiero po akcji wprowadzonego kilka minut wcześniej Kaczmarka i błędzie defensora Raduni pozwoliła Stasiakowi doprowadzić do wyrównania. Kotwica w ostatnich fragmentach meczu mogła jeszcze pokusić się o trzecią w sezonie wygraną, ale bramkarz gości nie dał się zaskoczyć po strzale Kozłowskiego.

Najbliższy mecz ligowy z GKS Jastrzębiem Kotwica rozegra dopiero 16 września, gdyż spotkanie z 8 kolejki z rezerwami Zagłębia zostało przełożone na 20 września. (woj)