poniedziałek, 23 lipca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Kort musi być cierpliwy

Piłka nożna. Kort musi być cierpliwy

Piłka nożna. Kort musi być cierpliwy
Data publikacji: 2016-03-04 17:17
Ostatnia aktualizacja: 2016-05-28 22:39
Wywietleń: 1563 122405

Trener Michniewicz nie ma przekonania do Dawida Korta. 21 – letni rozgrywający skrócił okres wypożyczenia z I – ligowej Bytovii, w której jesienią rozgrywał rewelacyjny sezon. W Pogoni na swoją pozycję musi jednak solidnie zapracować.

- Wiem, że Kort jest wychowankiem klubu i wszyscy w Szczecinie mu dobrze życzą – mówi trener Czesław Michniewicz. - Ja też na niego liczę, ale piłkarz musi się uzbroić w cierpliwość.

Kort w pierwszych dwóch meczach wchodził na boisko w drugiej połowie meczu w roli zmiennika. W dwóch kolejnych nie zagrał nawet minuty. Było to o tyle zaskakujące, bo z powodu choroby nie mógł wystąpić Takafumi Akahoshi, w stosunku do którego Kort miał być bezpośrednim dublerem.

- Trzeba sobie uświadomić jedną rzecz – mówi Czesław Michniewicz. - Kort przyszedł do drużyny, w której ustalona była pewna hierarchia. Drużyna zakończyła rundę na czwartym miejscu, ktoś na ten wynik zapracował i w pierwszej kolejności to piłkarze już sprawdzeni będą brani pod uwagę przy ustalaniu wyjściowego składu.

W meczu z Termaliką w roli ofensywnego pomocnika wystąpił z konieczności Murawski, choć to nie jego pozycja. W spotkaniu z Jagiellonią miejsce tuż za napastnikiem zajął Listkowski, choć fizycznie mocno ustępował rywalowi.

- Pod nieobecność Akahoshiego nie graliśmy z klasyczną „dziesiątką” w składzie – twierdzi Michniewicz. - Kilku piłkarzy wymieniało się na tej pozycji. Kort jest piłkarzem typowo ofensywnym, z Jagiellonią miałby problem z twardą grą defensywnych pomocników: Grzyba i Góralskiego. Postawiłem na zawodników szybkich, bardziej mobilnych.

Trener Michniewicz uważa, że Kort powinien być bardziej cierpliwy i powoli musi wspinać się po swojej drabinie kariery piłkarskiej.

- Na pewno dostanie szansę – ocenia trener Michniewicz. - Każdy piłkarz, nie tylko Kort, musi wiedzieć, że role w drużynie są różnie rozdzielone. Czasem trzeba wspierać piłkarzy podstawowych, naciskać ich na treningach, mobilizować. Nikt z doświadczonych graczy nie ułoży przed młodzieżowcem szpaleru. Na wszystko trzeba zapracować. ©℗ (par)

Komentarze

XXX
Cześć
2016-03-08 16:39:55

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Potańcówka w szczecińskiej Różance
Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy