wtorek, 28 stycznia 2020.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Gyurcso pracuje nad grą w defensywie

Piłka nożna. Gyurcso pracuje nad grą w defensywie

Piłka nożna. Gyurcso pracuje nad grą w defensywie
Data publikacji: 2016-03-04 16:15
Ostatnia aktualizacja: 2016-05-28 22:39
Wywietleń: 1849 122403

Pozyskanie przez Pogoń Adama Gyurcso okrzyknięte zostało za jeden z najgłośniejszych transferów podczas zimowego okna transferowego w całej ekstraklasie. Czy dotychczasowe występy Węgra mogą zadowalać ? Absolutnie nie przekonują. Piłkarz w swoim debiucie zdobył gola, ale w trzech następnych meczach nie grał już w pełnym wymiarze czasowym.

- Adam musi poprawić grę w defensywie – mówi Czesław Michniewicz. - On na Węgrzech grał w nieco innym systemie 4-3-3. Był zwolniony z zadań defensywnych. W Pogoni musi się przyzwyczaić do nieco innej gry.

Trener Michniewicz przy charakterystyce piłkarza wybitnie ofensywnego bardzo dużo mówi o zadaniach defensywnych. To tylko pokazuje, jakie są priorytety dla szczecińskiego szkoleniowca.

- Chcieliśmy, żeby Adam bardziej skupił się na ofensywie w meczu z Termaliką – kontynuuje Michniewicz. - To dlatego desygnowałem do gry Nunesa, żeby asekurował działania ofensywne Adama. Zbyt wiele tych akcji w ofensywie nie było, ale założenia były takie, żeby wykorzystać potencjał naszego nowego piłkarza.

O nowym piłkarzu w drużynie wypowiedział się najstarszy stażem w drużynie Adam Frączczak.

- Każdego nowego piłkarza przyjmujemy dobrze i otwarcie – mówi Adam Frączczak. - Podobnie było z Adamem. Każdy z nas lepiej, lub gorzej porozumiewa się w języku angielskim, więc kłopotów z komunikacją nie ma. Myślę, że Adam musi się nauczyć naszej ligi, która nie jest łatwa i wielu dobrych piłkarzy zagranicznych przekonało się już, że można mieć problem z aklimatyzacją. Adam na pewno prędzej, czy później będzie wykorzystywał swój potencjał, bo to dobry i inteligentny piłkarz.

- Adam pokazywał bardzo dużo dobrego w sparringach rozgrywanych w Szczecinie – mówi trener Michniewicz. - To były jednak gry kontrolne z przeciwnikami z niższych klas rozgrywkowych, kiedy nie trzeba było solidnie pracować w defensywie i można się było skupić na ofensywnych fajerwerkach. W lidze jest inaczej, trudniej, trzeba pomagać w defensywie. ©℗ (par)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie