środa, 21 października 2020.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Kontuzja Malca nie tak groźna

Piłka nożna. Kontuzja Malca nie tak groźna

Piłka nożna. Kontuzja Malca nie tak groźna
Data publikacji: 2019-05-13 16:01
Ostatnia aktualizacja: 2019-05-13 17:26
Wywietleń: 1128 390856

Spotkanie z Legią Warszawa było ostatnim w obecnym sezonie dla Mariusza Malca. Tyle złych wiadomości. Są jednak także bardziej pozytywne. Fatalnie wyglądające zwichnięcie w stawie kolanowym naszego obrońcy nie spowodowało tak dużego uszkodzenia tkanek jak można było się spodziewać.

- Mariusz przeszedł już badanie rezonansem. Więzadła poboczne i krzyżowe nie zostały uszkodzone i to na pewno jest dobra informacja. Uraz dotyczy troczka przyśrodkowego, który odpowiada za stabilizację rzepki. Ostatnie mecze sezonu ma z głowy. Jeszcze czeka go badanie USG, które wykaże dokładniej poziom uszkodzenia troczka i wtedy zadecydujemy o sposobie rehabilitacji. W tej chwili trudno powiedzieć, czy będzie to 4 czy 12 tygodni - mówi dr Bartosz Paprota.

Na noszach boisko przy Łazienkowskiej opuszczał także Kamil Drygas, ale kapitan już po opuszczeniu boiska był dobrej myśli.

- W telewizji rzeczywiście oba przypadki wyglądały fatalnie, bo zawodnicy nie schodzili o własnych siłach. Kamil jeszcze przejdzie badanie USG, ale wygląda na to, że nic poważnego mu się nie przydarzyło - tłumaczy klubowy lekarz.

Treningi wznowił już Ricardo Nunes, którego zabrakło w kadrze meczowej na spotkanie z Legią. Z kolei powołany do kadry Polski do lat 20 Adrian Benedyczak w trakcie jednego z treningów w ubiegłym tygodniu doznał lekkiego skręcenia stawu skokowego. Na szczęście w jego przypadku wystarczy jeszcze kilka dni przerwy, by wrócić do zdrowia.

- W tym tygodniu wejdzie w trening indywidualny i będzie przygotowywany do wyjazdu na zgrupowanie reprezentacji Polski - uspokaja dr Paprota.

Mocnego stłuczenia żebra doznał kilka tygodni temu Adam Buksa. Napastnik wkrótce może znaleźć się w kadrze reprezentacji młodzieżowej na turniej Mistrzostw Europy. do lat 21.

- Od środy Adam będzie już biegał i trenował indywidualnie - mówi specjalista. - Po meczu w Warszawie poobijany jest też Tomek Podstawski. On także przejdzie badanie USG, ale nie przewiduję tu większych kłopotów. (par)

 

 

Komentarze

B.pacjent
Jak to możliwe, że główny doktor Pogoni umie tak szybko zdiagnozować tak zawiłe problemy, a jak ja do niego poszedłem ze zmiażdżoną z jednej strony łękotką to wmawiał mi, że to dziedziczne "kolano skoczka"?
2019-05-13 17:20:52

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Pierwszy dzień neutralizacji tallboya

Sonda

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie