środa, 12 sierpnia 2020.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. I-ligowiec wzmocni portowców

Piłka nożna. I-ligowiec wzmocni portowców

Piłka nożna. I-ligowiec wzmocni portowców
Data publikacji: 2018-05-25 15:39
Ostatnia aktualizacja: 2018-05-26 21:08
Wywietleń: 2547 329555

23-letni lewy stoper Mariusz Malec będzie od nowego sezonu piłkarzem Pogoni Szczecin. Piłkarz miał kilka ciekawych ofert, wybrał tą z Pogoni. Kontrakt zostanie podpisany w przyszłym tygodniu.

To zawodnik lewonożny, a takim jest też Lasza Dwali. Można zatem się spodziewać, że w obecnym oknie transferowym Pogoń sprzeda kolejnego po Jakubie Piotrowskim i Adamie Gyurcso piłkarza.

Malec w obecnym sezonie występuje w Podbeskidziu Bielsko, wyróżnia się w rozgrywkach I ligi, jest podstawowym zawodnikiem swojej drużyny. Skoro wybrał ofertę z Pogoni, to raczej musiał dostać gwarancję zdecydowanie łatwiejszej rywalizacji, niż z Laszą Dwalim – jednym z najlepszych środkowych obrońców w ekstraklasie w rundzie wiosennej.

Mariusz Malec jest wychowankiem Ruchu Chorzów, ale po skończeniu wieku juniora nie otrzymał szansy w swoim klubie. Musiał przebijać się z niższych klas rozgrywkowych, systematycznie pokonywał kolejne szczeble i jest bliski angażu do klubu ekstraklasy. Prócz Pogoni, zawodnikiem zainteresowane były jeszcze przynajmniej cztery kluby z ekstraklasy.

Przez pierwsze 1,5 roku gry na poziomie seniora, Malec występował w Polonii Bytom. Uzyskał z tym klubem awans do II ligi, a po rundzie jesiennej został wytransferowany do I ligowej Olimpii Grudziądz, w której również spędził 1,5 roku.

W Podbeskidziu występuje od rundy wiosennej ubiegłego roku, więc wszystko wskazuje na to, że również w tym klubie piłkarz spędzi maksymalnie 1,5 roku. Na poziomie I i II ligi rozegrał już ponad 70 spotkań, czas zatem na kolejne wyzwania. (par)

Komentarze

Wilk morski
a napastnika nie widać ani na horyzoncie ani nie słychać w eterze , bramki same nie wpadają , bo ten niedorajda Zwoliński powinien już dawno zostać wywalony na zbity pysk . Napastnik co bramek nie strzela od 3 lat .....
2018-05-26 20:21:07
okiem kibica
Zawodnik kompletnie nieznany,niczym się nie wyróżniający w lidze.No ale skoro ma być piłkarzem Pogoni to coś o tym zadecydowało,tylko pytanie co i na ile ten zawodnik podniesie wartość sportową drużyny.Pogoń do transferów dobrej ręki nie ma,więc każdy taki zakup to"jajko niespodzianka"
2018-05-26 18:09:13

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy szczecińska "Wenecja" doczeka się w końcu renowacji?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie