piątek, 24 stycznia 2020.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. I-ligowiec wzmocni portowców

Piłka nożna. I-ligowiec wzmocni portowców

Piłka nożna. I-ligowiec wzmocni portowców
Data publikacji: 2018-05-25 15:39
Ostatnia aktualizacja: 2018-05-26 21:08
Wywietleń: 2418 329555

23-letni lewy stoper Mariusz Malec będzie od nowego sezonu piłkarzem Pogoni Szczecin. Piłkarz miał kilka ciekawych ofert, wybrał tą z Pogoni. Kontrakt zostanie podpisany w przyszłym tygodniu.

To zawodnik lewonożny, a takim jest też Lasza Dwali. Można zatem się spodziewać, że w obecnym oknie transferowym Pogoń sprzeda kolejnego po Jakubie Piotrowskim i Adamie Gyurcso piłkarza.

Malec w obecnym sezonie występuje w Podbeskidziu Bielsko, wyróżnia się w rozgrywkach I ligi, jest podstawowym zawodnikiem swojej drużyny. Skoro wybrał ofertę z Pogoni, to raczej musiał dostać gwarancję zdecydowanie łatwiejszej rywalizacji, niż z Laszą Dwalim – jednym z najlepszych środkowych obrońców w ekstraklasie w rundzie wiosennej.

Mariusz Malec jest wychowankiem Ruchu Chorzów, ale po skończeniu wieku juniora nie otrzymał szansy w swoim klubie. Musiał przebijać się z niższych klas rozgrywkowych, systematycznie pokonywał kolejne szczeble i jest bliski angażu do klubu ekstraklasy. Prócz Pogoni, zawodnikiem zainteresowane były jeszcze przynajmniej cztery kluby z ekstraklasy.

Przez pierwsze 1,5 roku gry na poziomie seniora, Malec występował w Polonii Bytom. Uzyskał z tym klubem awans do II ligi, a po rundzie jesiennej został wytransferowany do I ligowej Olimpii Grudziądz, w której również spędził 1,5 roku.

W Podbeskidziu występuje od rundy wiosennej ubiegłego roku, więc wszystko wskazuje na to, że również w tym klubie piłkarz spędzi maksymalnie 1,5 roku. Na poziomie I i II ligi rozegrał już ponad 70 spotkań, czas zatem na kolejne wyzwania. (par)

Komentarze

Wilk morski
a napastnika nie widać ani na horyzoncie ani nie słychać w eterze , bramki same nie wpadają , bo ten niedorajda Zwoliński powinien już dawno zostać wywalony na zbity pysk . Napastnik co bramek nie strzela od 3 lat .....
2018-05-26 20:21:07
okiem kibica
Zawodnik kompletnie nieznany,niczym się nie wyróżniający w lidze.No ale skoro ma być piłkarzem Pogoni to coś o tym zadecydowało,tylko pytanie co i na ile ten zawodnik podniesie wartość sportową drużyny.Pogoń do transferów dobrej ręki nie ma,więc każdy taki zakup to"jajko niespodzianka"
2018-05-26 18:09:13

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie