Piłka nożna. Kolouris już strzela

Data publikacji: 05 lipca 2023 r. 15:20
Ostatnia aktualizacja: 05 lipca 2023 r. 22:12
Efthymios Koulouris. Fot. Pogoń Szczecin SA

Efektownym zwycięstwem nad Wartą Poznań 3:0 zakończył się trzeci przedsezonowych sparing Pogoni. Dwie bramki w tym meczu zdobył pozyskany przed kilkoma dniami i debiutujący w portowej jedenastce grecki napastnik Efthymios Koulouris.

Warta Poznań – Pogoń Szczecin 0:3 (0:2); 0:1 Koulouris (11), 0:2 Koulouris (25), 0:3 Kowalczyk (89)

Pogoń: Klebaniuk (46. Stipica) - Koutris (64. Smoliński), Malec (64. Borges ), Zech (64. Lisowski), Wahlqvist (64. Stolarski) - Kurzawa (64. Wawrzynowicz), Łęgowski (64. Rostami), Wędrychowski (64. Przyborek), Zahović (59. Kowalczyk), Grosicki (64. Korczakowski) ,Koulouris (59. Fornalczyk)

Spotkanie z Wartą było ostatnim akcentem zgrupowania w Opalenicy. Pogoń w czwartek wraca do Szczecina, a już 21 lipca spotka się z Wartą ponownie na inaugurację PKO BP Ekstraklasy w Poznaniu.

Od pierwszych minut inicjatywę mieli piłkarze Pogoni Szczecin, ale Warta od odpowiadała szybkimi kontratakami. Wysoki pressing Dumy Pomorza przyniósł oczekiwane skutki już w 11. minucie gry. Kolouris otrzymał podanie od Zahovica i w sytuacji sam na sam spokojnie posłał piłkę do siatki. Minutę później po dośrodkowaniu Żurawskiego Pogoń od utraty gola uratował Klebaniuk. W odpowiedzi po akcji Łęgowskiego i podaniu na pole karny po raz drugi na listę strzelców wpisał się Grek Koulouris.

N drugą połowę portowcy wyszli z tylko jedną zmianą, ale już od 64. minuty oglądaliśmy zupełnie inną jedenastkę. W tej połówce oba zespoły stworzyły sobie o wiele mniej sytuacji bramkowych niż w pierwszej. W 89 minucie na polu karnym faulowany był Rostami, a jedenastkę pewnie wykorzystał Kowalczyk. (woj)