Niedziela 28 listopada 2021r. 
REKLAMA

Piłka nożna. Kolejny znieważony sędzia

Data publikacji: 2019-10-26 22:03
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-27 19:32
Piłka nożna. Kolejny znieważony sędzia
 

Po brutalnym pobiciu nieletniego sędziego na meczu B Klasy pomiędzy Pomorzanką Jarosławsko i Zorzą II Dobrzany, doszło do kolejnego incydentu, tym razem podczas meczu Klasy Okręgowej (Grupa 4) pomiędzy Ikarem Krosino oraz Wiarusem Żółtnica.

Po podyktowaniu rzutu karnego przeciwko Wiarusowi, zawodnik tej drużyny najpierw słownie, a później czynnie znieważył sędziego. Decyzje Wydziału Dyscypliny Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej były bardzo szybkie.

Na boisku mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2:0, ale rezultat ten zweryfikowano jako wygraną Ikara walkowerem 3:0, a ponadto, kara dla winnego zawodnika gości to 8 miesięcy dyskwalifikacji.

Poniżej fragment uzasadnienia orzeczenia WD ZZPN:

„Członkowie Wydziału Dyscypliny wymierzając tak surową karę dają jasny sygnał wszystkim uczestnikom spotkań piłkarskich rozgrywanych pod egidą ZZPN, że nie ma i nie będzie żadnego przyzwolenia na takie zachowania. Osoby, które dopuszczają się podobnych czynów będą zdecydowanie karane i systematycznie eliminowane z naszego środowiska. Wśród członków ZZPN, a co za tym idzie PZPN, nie ma dla nich miejsca. Wszyscy uczestnicy meczów piłkarskich mają prawo czuć się bezpiecznie bez obawy o własne zdrowie czy zdrowie swoich bliskich. Osoby, które tego nie rozumieją lub nie potrafią kontrolować swoich zachowań, powinny rozważyć zmianę dyscypliny sportu. Wzajemne relacje wszystkich uczestników spotkań piłkarskich powinny być nacechowane zdrową rywalizacja sportową i wzajemnym szacunkiem. Wydział Dyscypliny przy rozpatrywaniu tego typu przewinień nie będzie brał pod uwagę żadnych okoliczności łagodzących, bo takowych nie ma i być nie może. Usprawiedliwianie swoich czynów emocjami czy też błędami sędziego nie będzie miało żadnego wpływu na wymiar kary, bo nie może być usprawiedliwieniem dla tego typu zachowań. Możemy się nie zgadzać, możemy mieć odmienne zdanie na różne sprawy, ale w żaden sposób nie uzasadnia to czynnego znieważenia sędziego czy też innego uczestnika spotkań piłkarskich. Zawodnik, działacz czy kibic popełniający taki czyn na boisku zachowa się w podobny sposób także w domu, pracy lub ulicy zawsze znajdując jakiś powód czy przyczynę. Trzeba postawić wyraźną granicę takim czynom i Wydział Dyscypliny ZZPN właśnie to czyni”. (oprac. mij)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Antoni
2019-10-27 19:27:42
Tylko bydło tak się zachowuje. To co oni robią nie ma nic wspólnego ze sportem.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ