Piłka nożna. Kolejna wygrana piłkarek Pogoni [GALERIA]

Data publikacji: 11 marca 2023 r. 19:54
Ostatnia aktualizacja: 11 marca 2023 r. 20:54
Piłka nożna. Kolejna wygrana piłkarek Pogoni

W spotkaniu 14. kolejki rozgrywek Orlen Ekstraligi kobiet, piłkarki Pogoni Szczecin pokonały u siebie GKS Katowice 3:0, a spotkanie rozegrane zostało na sztucznym boisku przy ul. Kresowej.

POGOŃ Szczecin - GKS Katowice 3:0 (0:0); 1:0 Natalia Oleszkiewicz (52), 2:0 Emilia Zdunek (62), 3:0 Emilia Zdunek (82).

Pogoń: Radkiewicz - Shahbazyan (46 Szymaszek), Michalczyk, Brzozowska, Dyguś - Zdunek (85 Kuśmierczyk), Łaniewska, Brodzik - Ratajczyk (85 Rybińska), Oleszkiewicz (81 Szcześniak), Giętkowska (85 Garbowska).

W pierwszej połowie lepsze okazje miał zespół gości. Już w 8. minucie mocno zza pola karnego uderzała Patrycja Kozarzewska, ale czujna w bramce Pogoni była Natalia Radkiewicz. W 23. minucie ponownie strzelała Kozarzewska, ale tuż nad poprzeczką. W tej części meczu gospodynie oddały tylko dwa niecelne strzały na bramkę przeciwnika. W 42. minucie wślizg w polu karnym Pogoni wykonała Karolina Łaniewska i sędzina tego meczu - Kinga Damps, podyktowała mocno wątpliwy rzut karny dla rywalek. Faulu w tej sytuacji raczej nie było, a szansy na objęcie prowadzenia nie wykorzystała Anita Turkiewicz.

Tuż po przerwie, groźnie w polu karnym szczecinianek główkowała była zawodniczka tego zespołu - Amelia Bińkowska, ale ponownie dobrze zachowała się Radkiewicz. Od tego momentu na boisku dominował już tylko zespół Pogoni, który zaczął strzelać bramki. Pierwsza to brak komunikacji pomiędzy obrończynią a bramkarką GKS-u i przytomny strzał Natalii Oleszkiewicz. Sześć minut później, Emilia Zdunek dośrodkowała piłkę w pole karne, a z podania wyszedł strzał, który zaskoczył golkiperkę z Katowic. Trzecie trafienie to uderzenie zza pola karnego Roksany Ratajczyk, po którym piłka odbiła się od poprzeczki, następnie futbolówkę przyjęła Zdunek i strzałem po tzw. długim słupku, ustaliła wynik spotkania.

Zasłużona wygrana piłkarek Pogoni, które w rundzie rewanżowej odniosły trzecie, ligowe zwycięstwo z rzędu. Natomiast zespół z Katowic przyjechał do Szczecina jako lider Ekstraligi i zaprezentował się wyjątkowo mizernie.