Piłka nożna. Kobieca Pogoń znalazła receptę na Medyka [GALERIA]

Data publikacji: 25 lutego 2023 r. 18:17
Ostatnia aktualizacja: 25 lutego 2023 r. 18:43
Piłka nożna. Kobieca Pogoń znalazła receptę na Medyka
Bramkarka z Konina (w niebieskim stroju) podczas interwencji poza polem karnym... Fot. Ryszard PAKIESER

W spotkaniu inaugurującym rundę wiosenną rozgrywek Orlen Ekstraligi kobiet, piłkarki Pogoni Szczecin pokonały Medyka Konin, a mecz został rozegrany na sztucznym boisku przy ul.  Kresowej.

Orlen Ekstraliga Kobiet: POGOŃ Szczecin - MEDYK POLOmarket Konin 2:1 (2:0); 1:0 Natalia Oleszkiewicz (3), 2:0 Natalia Oleszkiewicz (24), 2:1 Karlina Miksone (72).

POGOŃ: Radkiewicz - Shahbazyan, Brzozowska, Dyguś, Szymaszek - Zdunek, Garbowska (86 Szcześniak), Łaniewska, Brodzik - Oleszkiewicz, Giętkowska (60 Ratajczyk)

Już w trzeciej minucie gospodynie objęły prowadzenie, a sytuację w polu karnym wykorzystała Natalia Oleszkiewicz. W 16. minucie, czerwoną kartkę za zagranie piłki ręką poza polem karnym otrzymała bramkarka Medyka - Oliwia Szymczak. Szczecinianki wykorzystały grę w przewadze i podwyższyły wynik na 2:0, a dublet ustrzeliła Oleszkiewicz. W pierwszej połowie dobrą okazję w polu karnym miała jeszcze Karolina Łaniewska, ale jej strzał został zablokowany oraz Agnieszka Garbowska, która zbyt długo zwlekała z uderzeniem. Goście w tej części meczu nie oddali żadnego strzału na bramkę.

W drugiej połowie obraz gry trochę uległ zmianie i groźniej zaatakowały koninianki. Pięć minut po przerwie z piłką w pole karne wbiegła była zawodniczka Pogoni - Patrycja Ziemba, ale jej uderzenie dobrze obroniła Natalia Radkiewicz. W 64. minucie z dystansu uderzała napastniczka Medyka - Karlina Miksone. Pogoń miała ten mecz pod kontrolą, ale piłkę we własnym polu karnym niespodziewanie straciła Radkiewicz i Miksone zdobyła gola kontaktowego. Piłkarki ze Szczecina również miały okazję bramkowe, a po jednym z dośrodkowań, Medyk był bliski strzelenia gola samobójczego. Ostatecznie więcej goli już nie padło i zasłużone zwycięstwo portowej jedenastki stało się faktem.

Spotkanie rozgrywane było w trudnych warunkach atmosferycznych, padał śnieg i mocno wiał wiatr, co utrudniało normalną grę w piłkę. Sukcesem jest to, że mecz się w ogóle odbył, a Pogoń po tym zwycięstwie wyprzedziła Medyka w tabeli. ©℗ (PR)