Piłka nożna. Katastrofalna pierwsza połowa Pogoni i... pożegnanie z pucharami (akt. 1)

Data publikacji: 09 sierpnia 2023 r. 22:13
Ostatnia aktualizacja: 10 sierpnia 2023 r. 14:35
Piłka nożna. Katastrofalna pierwsza połowa Pogoni i... pożegnanie z pucharami

Ekstraklasowi piłkarze Pogoni po katastrofalnych błędach w pierwszej połowie, bardzo wysoko przegrali na wyjeździe z belgijskim Gentem i praktycznie żegnają się z europejskimi pucharami, a zadowalająco spisali się tylko licznie przybyli do Gandawy szczecińscy kibice, którzy długimi fragmentami zagłuszali miejscowych fanów.

Pierwszy mecz III rundy eliminacyjnej piłkarskiej Ligi Konferencji Europy: KAA GENT Gandawa - POGOŃ Szczecin 5:0 (4:0); 1:0 Gift Orban (13), 2:0 Gift Orban (35), 3:0 Hugo Cuypers (40), 4:0 Hugo Cuypers (45+1), 5:0 Gift Orban (64).

Gent: 33. Davy Roef - 18. Matisse Samoise, 5. Ismaël Kandouss, 4. Tsuyoshi Watanabe, 23. Jordan Torunarigha (78, 14. Alessio Castro-Montes) - 7. Hong Hyun-seok (78, 17. Andrew Hjulsager), 13. Julien De Sart, 24. Sven Kums, 19. Malick Fofana (79, 8. Pieter Gerkens), 11. Hugo Cuypers (79, 10. Tarik Tissoudali) - 20. Gift Orban (89, 21. Brian Agbor).

Pogoń: 81. Bartosz Klebaniuk - 28. Linus Wahlqvist, 23. Benedikt Zech (68, 68. Danijel Lončar), 33. Mariusz Malec, 32. Leonárdo Koútris - 22. Wahan Biczachczjan (68, 15. Marcel Wędrychowski), 21. João Gamboa, 99. Mateusz Łęgowski (46, 7. Rafał Kurzawa), 10. Luka Zahovič (46, 20. Alexander Gorgon), 11. Kamil Grosicki - 9. Efthýmis Kouloúris (80, 17. Mariusz Fornalczyk).

Żółte kartki: Torunarigha - Malec, Gamboa. Sędziował: Vassílios Fotiás (Grecja).

W pierwszej połowie stosujący bardzo agresywny pressing gospodarze praktycznie nie pozwalali wyjść portowcom z własnej połowy i strzelili cztery gole, lecz nie dzięki finezyjnym akcjom, ale z powodu elementarnych błędów bramkarza oraz jego kolegów, z dziwnym uporem próbujących rozgrywać piłkę na własnym przedpolu. W 13. minucie De Sart zdecydował się na strzał z 20 metrów, a źle interweniujący Klebaniuk odbił piłkę przed siebie i do bramki z bliska dobił ją Orban. Dwadzieścia minut później po błędzie Koútrisa, Klebaniuk obronił główkę Hyun-seoka. Po kolejnych trzech minutach Kums zagrał prostopadle pomiędzy Malca i Zecha do wybiegającego Orbana, a ten wygrał pojedynek z austriackim stoperem i głową przelobował stojącego na tzw. piątce bramkarza Pogoni. Pięć minut później kolejny błąd popełnił Klebaniuk wychodząc z bramki i niedokładnie podając, a futbolówkę przejął Cuypers i z okolic linii bocznej, czyli około 40 metrów od bramki, uderzył do pustej siatki podwyższając prowadzenie. W doliczonym czasie pierwszej połowy Zahovič stracił piłkę tuż pod własnym pole karnym, a Cuypers bez problemów ponownie celnie strzelił.

Po dwóch zmianach w przerwie Pogoń przez kwadrans zdecydowanie przeważała, będąc blisko strzelenia honorowej bramki. W 48. minucie po wyjściu spod pressingu i kontrze w liczebnej przewadze pięciu na trzech, Kouloúris uderzył obok bramki. Pięć minut później grecki napastnik miał kolejną okazję w polu karnym, ale w środę zaliczył pierwszy mecz w granatowo-bordowych barwach (choć stroje były tym razem fiołkowe) bez strzelonego gola. Chwilę potem Biczachczjan dwa razy strzelał obok bramki, a w 60. minucie po centrze z rzutu wolnego Grosicki główkował zbyt lekko. W 64. minucie Hyun-seok przejął piłkę z prawej strony boiska i podał do Orbana, a ten po indywidualnej akcji pokonał naszego bramkarza kompletując hat-tricka, zaś piąty gol definitywnie podciął skrzydła ofensywie portowców, a ponieważ gospodarze nie forsowali już tempa, więcej podbramkowych akcji praktycznie już nie oglądaliśmy. Jedynie dwanaście minut później groźnie z ponad dwudziestu metrów uderzył De Sart, ale piłka minimalnie minęła słupek.

Rewanż zostanie rozegrany 17 sierpnia o godz. 18 na Twardowskiego i choć szans na awans właściwie już nie ma, warto godnie pożegnać się z konferencyjną ligą. Zwycięzca dwumeczu - i raczej nie będą to portowcy, choć czasem cuda się zdarzają... - w IV rundzie zmierzy się z lepszą drużyną z pary Dila Gori - APOEL. Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane 10 sierpnia o godz. 19 w gruzińskim Tbilisi, a rewanż zaplanowano na 17 sierpnia o godz. 19 na Cyprze. (mij)

Momo
2023-08-10 13:25:18
Kibicowanie polskiej piłce nożnej to oznaka braku znajomości istoty sportu.
xxx
2023-08-10 12:02:16
wychodzi na to ze z Radomiakiem w bramce zagra Axel Foley
Jarun
2023-08-10 11:17:46
Przede wszystkim nie widać pracy trenera. Taktyka leży. Wycofanie piłki z połowy boiska i podawanie do własnego bramkarza. Ręce opadają. Filozofia Mroczka: "jakoś to będzie" nie sprawdza się. Bramkarz...dobry na Świt Skolwin, a nie na Gent. Po prostu chłopcy nie ogarniają gry w piłkę, że trzeba biegać, doskakiwać, walczyć a nie cofać się i nieudolnie bronić się. Prosta zasada: Nie ma wyniku-nie ma pieniędzy na wypłaty.
on
2023-08-10 10:37:21
HAŃBA
Wielki doping.
2023-08-10 10:29:44
Niedziela , godz. 15:00 , Pogoń-Radomiak. Konieczny jest wielki doping, aby wzmocnić i poprowadzić do ważnego zwycięstwa drużynę Portowców. Nie tylko "Młyn" , ale wszystkie sektory. Władze i trenerzy Pogoni popełniają błędy , ale Pogoń jest tylko jedna. Ligi nie można zawalić.
Kibic z Bezrzecza
2023-08-10 10:12:23
Pogoń jest biedna, taki ghent kupuje zawodników po 6/8 mln euro . Rekord Pogoni 900 tys. U nas maksymalna pensja roczna 2 mln zł.,to nawet nie jest 500 tys euro. Za takie grosze w ghent to juniorzy grają. A mówimy o Belgii, która do Anglii czy Francji nie ma podjazdu W skali Europy jesteśmy biedni.Walczymy jak równi z drużynami z Słowacji, Rumuni może Cypru, to nasz poziom finansowy. Obraz sytuacji zakłóca otoczka naszej ligi. Ładne nowe stadiony, przyzwoita frekwencja, profesjonalne transmisje.
Edek
2023-08-10 09:53:08
Kompromitacja to za mało to jest totalna kleska .Żeby do przerwy przegrywac 4do0 to juz nie różnica klasy tylko przepaść.No ale tego mozna sie było spodziewać.Przy takiej polityce kadrowej klubu to niczego spektakularnego nie można oczekiwać. Pogon musi na wczoraj zakontraktować bramkarza ktory pomoże drużynie i coś wylapie. Stypica najlepszy czas ma juz za sobą a Klebaniuk to daleka droga przyszłości. Zal było to ogladac .Cały pilkarski swiat z nas sie śmieje. Panie Mroczek spojrz pan w lustro
mk777
2023-08-10 09:39:50
Teraz wszyscy będziemy grillować bramkarza. On się sam do tego zespołu nie kupił. W ogóle zawalił, ale nie tylko on. Pogoń traci dużo bramek nawet w ekstraklapie. Traci z każdym i niezależnie od bramkarza. Traci też w pucharach, jak choćby z bardzo słabym Linefeld. Cała gra obronna leży i kwiczy. Bramkarz zawalił, ale nie możemy patrzeć tylko na niego, bo cały zespół gra tragicznie w obronie.
Baca
2023-08-10 09:38:00
Gamonie z tatuażami znaleźli sobie bramkarza do hejtowania a sami w ogóle nie stworzyli ani obrony ani ataku. Kto zarządza tak fatalnie klubem? Przecież to katastrofa i jeszcze raz, nie zwalajcie na bramkarza. To druzyna była nieprzygotowana a Mroczek i trener to powinni stanąć przed stadionem z tablicami że przepraszają
Błędy trenera.
2023-08-10 09:30:36
Żle dobrana taktyka. Rozgrywać wolno piłkę przy własnym polu karnym przy tak szybkich Belgach to samobójstwo. Tak to może grać Manchester City , a nie Pogoń. Trzeba było grać długie piłki na szybkich napastników Grosickiego i Wędrychowskiego. Fatalne przygotowanie mentalne drużyny. To dziwna sprawa, bo przecież trener Gustafsson kończył psychologię. Nieprzygotowany do gry zawodnik w bramce. Czy to wina trenera bramkarzy czy może władz Pogoni , którzy nie kupili bramkarza.
bolek
2023-08-10 09:29:05
prawdziwe oblicze interesu dotowanego przez nas wszystkich....zenada ,kompromitacja,jak mawiał klasyk c..j ,d..pa i kamieni kupa...skasowac grube miliony za piłkarzy i nie wydac złotówki na normaalnego bramkarza????? to nie jest zwykła chytrosc to skrajny przypadek ,,,:((..niech dalej zaprasza do lozy na promocje politykierkow z szóstego rzedu..
Było wiadomo.
2023-08-10 09:00:11
Michał Trela z Canal+Sport : "Pogoń ma w obronie dokładnie tych samych ludzi co w poprzednim sezonie, gdy straciła najwięcej goli z czołowej jedenastki ligi. Problem z bramkarzami ma od jakichś dwóch lat. Dziurawą obronę widać regularnie. Musiał przyjść wieczór, kiedy wszystkie znane problemy uderzą po oczach jednocześnie. To nie jest rozmowa o Klebaniuku, Zechu, czy Malcu, tylko o zauważaniu ewidentnych braków i reagowaniu na nie". To wielkie zaniedbania , panie prezesie Mroczek.
Zapytam wprost
2023-08-10 08:56:25
Ja zapytam,jakimi kryteriami kieruje się sztab trenerski wystawiając z uporem wręcz maniakalnym Klebaniuka do kadry ekstraklasie ego zespołu-? Wykluczam odpowiedź "umiejętności" bo tych nie ma kompletnie żadnych. Tak więc jakie to są-? Partyjne,rodzinne,sponsora ..wpływy-? Ktoś opłaca jego występ. Bo trudno tu doszukać się logiki co klub wyczynia z klebanikiem w bramce. Ten zawodnik jest 2 bramkarzem !!! zespołu ekstraklasy- nie B klasy czy IV ligi a ekstraklasy!!!!!
Gość
2023-08-10 08:46:09
Hahhahah kebab Grosicki i spółka nie dali rady heheheheh ale wstyd tak wstyd ...
jarr
2023-08-10 08:36:56
Najlepszy w Pogoni bramkarz junior młodszy, drugi Malec , jedynie Grosicki reprezentował dobry poziom reszt denko. Przegrałem zakład, po pierwszej bramce obstawiałem wynik 6:0 dla Belgów. Zabrakło jednej bramki.
Nowy bramkarz.
2023-08-10 08:24:12
To katastrofa wizerunkowa Pogoni i Szczecina. Tak się pechowo złożyło, że tego dnia grała tylko Pogoń i wszyscy oglądali tą tragiczną pierwszą połowę. To długo będzie "wisiało" nad Pogonią. Teraz trzeba pokazać charakter i wygrać z Radomiakiem, bo inaczej może nadejść dłuższy kryzys. Wiadomo, że Pogoń szuka stopera. Do końca sierpnia trzeba także znależć doświadczonego trzydziestoletniego bramkarza z Ekstraklasy lub 1. ligi, który natychmiast wejdzie do bramki.
klemens
2023-08-10 08:24:01
ale że Orban dokopał tym lewusom ? Przegrana jest sygnałem , że miasto musi więcej płacić kopaczom . Brakuje chłopcom motywacji .
!
2023-08-10 08:10:50
Najgorsze ze caly ten cyrk nie tylko w pucharach odbywa sie kosztem podatnikow miasta ktorzy to zasponsorowali miejski stadion dla prywatnej spolki akcyjnej za prawie 400 mln zł, spolka placi dzierzawe miesieczna 60 tysiecy, stadion jest NIEDOSTEPNY dla mieszkancow, nie ma zadnych koncertow, wystaw,imprez, NIC ZERO, bo trawa sie prywatnej spolce zepsuje !!!! dosc tego marnotrawstwa !!
pis
2023-08-10 08:06:41
czas na Mroczka i zarzadu pogoni aut
Alicja
2023-08-10 07:40:32
Dopóki piłkarzykom będą płacili za samo wyjście na boisko dopóty nie będą grać. Kasa czyni cuda. Uważam, że większe pieniądze powinni dostawać po zagraniu meczu, w zależności od efektów. Wtedy starali by się. Pensja 10 000zł miesięcznie by wystarczyła za kopanie piłki. Wyjazdy treningowe czy masażyści itp. mają za darmoszkę. A jak zagrają to proszę bardzo, mogą za porządną grę otrzymać odpowiednio więcej. Sami zrobiliśmy z nich celebrytów i oni dobrze wiedzą, że nie muszą na boisku się zmęczyć
Zwro
2023-08-10 07:35:34
Zero złudzen że środowisko które firmuje Rewolucję Torową i skarpę na Zawadzkiego może zorganizować porządnie drużynę. Prezydent ostatnio fotografował się przed stadionem i to wszystko na co ich stać. Natomiast stadion kosztował nas wszystkich i słono płacimy za bilety i tylko tyle się od nas oczekuje, mamy płacić
Antykibic
2023-08-10 07:34:10
Może jeszcze jeden stadion im wybudować???
Mks
2023-08-10 07:25:01
Wyszedl poziom naszej druzyny. Czas na redukcje zarobkow.
toi
2023-08-10 07:23:13
przynajmniej wygraja w tym sezonie z Puszczą Niepołomice - niesamowicie groznym przeciwnikiem. bedzie to ogromny sukces...
kenzo
2023-08-10 07:17:56
Kompromitacja to za mało jak wygląda nasze Polskie podwórko to właśnie nam się okazało bezradność słabość braki w szybkościach no i na koniec technika i myśl na boisku. No a Klebaniuk powinien jak najwięcej grać na zapleczu ekstraligi przecież ten młodzian jest beznadziejny .Panowie do roboty Polacy nic się nie stało.
Obserwator
2023-08-10 05:59:50
Blamaż koszmar obciach wstyd katastrofa dziadostwo . A killa lat temu Mroczek wraz z ekipą krzykaczy zapowiadali że jak będzie nowy stadion to w lidze Mistrzów będzie będzie grał klub Pogoń 1948.co za dyrdymały i oszustwo ! W 3 lidze pucharów dostają łupnia jak juniorzy. Co to jest ? Beztalencie lenistwo tchórzostwo frajerstwo. Młode chłopaki pokazali gwiazdom z Pogoni gdzie ich miejsce ! Na aucie A nie w profesjonalnej piłce nożnej. Śmiech na stadionie. Zaorać to i sprofesjonalizować dziecinad
Kibic2
2023-08-10 05:52:04
Nie ma co się dziwić. Pogoń jedną z drużyną ekstraklasy tracącą najwięcej bramek w poprzednim sezonie. Obecnie traci pierwszą bramkę. Bramkarz i obrona zero. Trener pewny siebie. Wg niego drużyna jest super przygotowana do pucharów i ligi. Poprzedni trener wiedział co robi zmieniając drużynę przy takim podejściu władz klubu.