Piłka nożna. Iskierka na ósemkę w IV lidze

Data publikacji: 28 września 2024 r. 23:33
Ostatnia aktualizacja: 28 września 2024 r. 23:33
Radość z ośmiu strzelonych goli. Fot. Iskierka Mirand Szczecin/Facebook

Po raz dziewiąty w tym sezonie na boisko wybiegli zawodnicy Keeza IV ligi, a najefektowniej zaprezentowała się Iskierka Mirand Szczecin, która przy ul. Topolowej pokonała MKP Szczecinek aż 8:0.

Bramki dla zwycięzców zdobyli: Szymon Emche (2), Kacper Tokarewicz (2), Jewgenij Izdebskij, Dawid Zieliński, Dominik Mazurkiewicz i Paweł Olejnik. Chemik Police tylko zremisował u siebie z rezerwami Błękitnych Stargard 1:1. Policzanie prowadzili po golu Mikołaja Leszczyńskiego, ale pod koniec meczu i błędzie obrońcy Chemika, do wyrównania doprowadził Jakub Duda. Przy stanie 1:0 gospodarze mieli kilka dobrych okazji na gola, lecz byli nieskuteczni, a nawet zdobyli bramkę, lecz z pozycji spalonej. Bałtyk Koszalin pokonał na własnym boisku Inę Goleniów 3:1, a wszystkie bramki padły w drugiej połowie. Gole dla miejscowych zdobyli: Wiktor Dodzian, Alan Krauze i Kacper Szaflarski, zaś dla Iny trafił Bartosz Błaszczyk. Piąte zwycięstwo z rzędu zanotowali Biali Sądów, którzy pokonali u siebie Darłovię Darłowo 2:0, a gole dla sądowian strzelili: Michał Kosiński i Gocha Zakaraia. W meczu na szczycie Polski Cukier Kluczevia Stargard wygrała u siebie ze Spartą Gryfice 3:0, a gole dla miejscowych zdobyli: Bartosz Sitkowski, Igor Koszewarow i Maksymilian Kuzio. Gwardia Koszalin wygrała na wyjeździe z Orłem Wałcz 3:0, a zwycięstwo zapewnili po przerwie: Kamil Bazyli, Fabian Walaszczyk i Filip Szulc. Pierwszą wygraną odnieśli w tym sezonie zawodnicy Kotwicy II Kołobrzeg, który pokonali u siebie GKS Manowo 5:2. ©℗ (PR)