wtorek, 29 września 2020.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Inauguracyjne derby dla Pogoni

Piłka nożna. Inauguracyjne derby dla Pogoni

Piłka nożna. Inauguracyjne derby dla Pogoni
Data publikacji: 2020-08-15 17:24
Ostatnia aktualizacja: 2020-08-15 19:13
Wywietleń: 545 470023

Od mocnego uderzenia rozpoczęły się w Szczecinie rozgrywki w Centralnej Lidze Juniorów Młodszych. Już w pierwszym spotkaniu doszło do derbowego spotkania pomiędzy Pogonią i FASE i zdecydowanie lepsi okazali się ci pierwsi, którzy rozgromili swoich rywali aż 5:0 (3:0) po dwóch golach Kroczka, oraz po jednym Albińskiego, Samborskiego i Wlaźlika z karnego.

Oba zespoły zainaugurowały sezon również w rundzie wiosennej i jak się później okazało był to jedyny mecz obu zespołów w pierwszym półroczu. Pandemia pozbawiła oba zespoły rywalizacji z innymi drużynami. Wtedy mecz był wyrównany, raczej nie stojący na wysokim poziomie, a jedynego gola zdobył Radziński, który dziś jest już juniorem starszym.

Pięć miesięcy później nie było już wątpliwości, który zespół jest lepszy. To nie były już te same drużyny, zostały nieco zmienione, odmłodzone i zdecydowanie korzystnie podziałało to na młodych portowców, którzy zagrali z dużym sercem, odwagą i determinacją. Długimi okresami zamykali przeciwnika na jego połowie, nie pozwalali na wyprowadzenie piłki z własnej strefy obronnej.

Podopieczni trenera Bieleckiego szybko odbierali piłki drużynie FASE i błyskawicznie stwarzali sytuacje bramkowe. W ten sposób padł pierwszy gol zdobyty przez Albińskiego, również trzecia bramka uzyskana przez Kroczka tuż przed zakończeniem pierwszej połowy, to był efekt odważnego i skutecznego, bardzo wysoko postawionego pressingu.

Po przerwie tempo meczu nie było już tak wysokie. Pogoń szybko podwyższyła wynik na 4:0 i nie forsowała tempa. Oddała inicjatywę rywalom, ale piłkarze FASE nie zdołali zdobyć nawet honorowej bramki. W końcówce uczyniła to natomiast Pogoń, która po golu Wlaźlika z rzutu karnego ustaliła wynik meczu na 5:0.

W grze Pogoni należy pochwalić brawurę, wysokie umiejętności i dużą dyscyplinę taktyczną. Zespół mocno zapracował na tak wysoką wygraną. Pogoń wystąpiła w bardzo mocnym składzie z aż pięcioma piłkarzami mającymi na koncie występy w reprezentacjach juniorskich. Na boisku ewidentnie było widać większe ogranie, doświadczenie, spryt i siłę. (par)

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie