Środa 27 października 2021r. 
REKLAMA

Piłka nożna. III liga zakończy sezon? W czwartek decyzja Wielkopolskiego ZPN

Data publikacji: 2020-05-13 22:07
Ostatnia aktualizacja: 2020-05-14 09:10
Piłka nożna. III liga zakończy sezon? W czwartek decyzja Wielkopolskiego ZPN
 

Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej podczas posiedzenia, które odbyło się we wtorek 12 maja 2020 roku w Warszawie ustalił, że decyzje dotyczące wznowienia lub zakończenia rozgrywek III ligi piłki nożnej mężczyzn w sezonie 2019/2020 oraz zasad spadków i awansów, podejmą Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej, które w bieżącym sezonie odpowiadają za prowadzenie rozgrywek.

Jednocześnie postanowiono, że rozgrywki III ligi w sezonie 2020/2021 w dalszym ciągu prowadzone będą przez Wojewódzkie ZPN-y, a zarządzanie rozgrywkami III ligi zostanie przekazane do PZPN z opóźnieniem, bo dopiero w czerwcu 2021 roku.

Przypomnijmy, że w tym sezonie III-ligowe rozgrywki Grupy 2, w których występują zespoły zachodniopomorskie (Świt Skolwin, Pogoń II Szczecin, Chemik Police, Kotwica Kołobrzeg, Gwardia Koszalin i Bałtyk Koszalin), prowadzi Wielkopolski Związek Piłki Nożnej, któremu przewodzi prezes Paweł Wojtala.

Kluby III-ligowe miały okazje w poprzednim tygodniu odbyć wideokonferencję z prezesem Pawłem Wojtalą dzięki inicjatywie Jana Bednarka prezesa Zachodniopomorskiego ZPN i wiceprezesa PZPN, na której jednogłośnie wyraziły swoją opinie w przedmiotowej sprawie. Wideokonferencję przeprowadzili też prezesi wszystkich Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej, podczas której wstępnie zadeklarowali, że zakończą wszystkie rozgrywki od III ligi w dół, z zachowaniem awansów, ale bez spadków.

Formalna decyzja w sprawie przyszłości III-ligowych rozgrywek ma zapaść w Poznaniu wczesnym popołudniem w czwartek (14 maja), podczas zebrania zarządu Wielkopolskiego ZPN, ale można zakładać, że podtrzymane zostaną wcześniejsze ustalenia i III liga oficjalnie zakończy zmagania.

(mij)

Fot. Ryszard Pakieser

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

PZPN! A co to ?
2020-05-14 08:57:51
To co odwala w temacie ostatnio nasz rodzimy PZPN to nic innego jak śmiech na sali. Z jednej strony dopycha kolanami na siłę aby odbyły się rozgrywki w ekstraklapie czy pierwszej lidze, jednocześnie totalnie traktuje uryną wszystkie inne rozgrywki od 3 ligi , rozgrywek kobiet po rozgrywki juniorskie! Dlaczego tak się dzieje? Ano w ekstraklapie i pierwszej lidze są jeszcze jakeś pieniądze do wydębienia ( wielu coraz głośniej mówi iż to prawdopodobnie ostatnie jakieś pieniądze w rodzimej piłce ligowej, niestety ale sezon 2020/21 to jedna wielka niewiadoma, finansowa niewiadoma) Bardzo wielu sponsorów mówi wprost, iż zawiesza sponsorowanie piłki nożnej ( powód jest jeden, wpierw kasa na funkcjonowanie firmy dopiero potem ewentualnie kasa na sport) Również nie jest tak słodko z prawami do transmisji meczów w tv. Stacje telewizyjne już nie chcą brnąć w to co miała miejsce z rozgrywkami na wiosnę 2020. Szczególnie te tv płatne zbierały masę jobów od swoich klientów, a to że oni płacili za mecze a fundowano im odgrzewane kotlety, no i coraz części otrzymywali zapytania co w związku z tym stacje mają zamiar zrobić? Powszechnie wiadomo że znaczna część abonentów płatnych telewizji to kibice sportowi/piłkarscy.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ