Niedziela 28 listopada 2021r. 
REKLAMA

Piłka nożna Portowcy z Podstawskim i Cibickim

Data publikacji: 2020-05-08 22:27
Ostatnia aktualizacja: 2020-05-09 19:46
Piłka nożna Portowcy z Podstawskim i Cibickim
 

Przygotowująca się do wznowienia rozgrywek PKO BP Ekstraklasy Pogoń Szczecin z uwagi na reżim sanitarny ćwiczy na razie maksymalnie w 6-osobowych grupach, a zajęcia odbywają się na głównym i bocznym boisku przy ul. Twardowskiego oraz na nowym boisku w Kołbaskowie. Od poniedziałku portowcy będą już mogli trenować w liczniejszym gronie.

Od niedzieli (10 maja) zawodnicy Pogoni i wszystkich innych klubów PKO BP Ekstraklasy będą mogli rozpocząć treningi w liczniejszych niż dotychczas grupach. Pozwala na to Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 2 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii koronawirusa. Wcześniej na boisku mogło przebywać nie więcej niż 14 osób, z wyłączeniem jego obsługi. Portowcy w trakcie jednej jednostki treningowej ćwiczyli w dwóch 6-osobowych grupach pod okiem dwóch trenerów. Podział na grupy nie był wymagany, ale było to dodatkowe zalecenie dla klubów polskiej elity, do którego sztab szkoleniowy Dumy Pomorza także się zastosował. Już w niedzielę 10 maja dozwolona będzie obecność na treningu większej grupy, ale nie liczniejszej niż 25 osób (z wyłączeniem obsługi obiektu). Nie oznacza to, że trenować będzie mogło aż 25 piłkarzy, bo w tej grupie znajdą się też trenerzy. Plan ekipy, prowadzonej przez trenera Kostę Runjaica przewiduje, że niedziela jest dniem wolnym, więc praca w większej grupie rozpocznie się w poniedziałek.

Już w piątek Pogoń trenowała niemal w komplecie, bo do ćwiczących dołączyli dwaj ostatni obcokrajowcy, wracający z przedłużonej kwarantanny: Tomas Podstawski i Paweł Cibicki. W treningu wziął też udział 20-letni bramkarz Dariusz Krzysztofek z III-ligowych rezerw, który jesienią występował w IV-ligowej Vinecie Wolin, a wiosną został zgłoszony do rozgrywek III ligi w barwach rezerw Pogoni. (oprac. mij)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Gosc
2020-05-09 19:15:53
Duma pomorza ciekawe kiedy ty i tobie podobni zatrybia jakimi są frajerami oglądając, podziwiając kopaczy którzy za kopnij -biegnji dostają mega hajs głównie z naszych miejskich zasobów finansowych oferując od wielu lat mega padake ale cóż niektórzy tak mają: Zenek, żytnia i ekstraszmata..żebyś nie hejtowac grałem sedziowalem i takie tam i w życiu nie widziałem takiego kur..mafijnego układu jak tam jest....a ratownik medyczny 2500 i niech nam pomaga A co...
Duma Pomorza
2020-05-09 15:46:06
Waldemarze-gdyby ubierali się w sklepie w którym TY się ubierasz,czyli w sklepie na wagę,to byłbyś usatysfakcjonowany-?. Widzisz,oni przy kasie pytają się ile to kosztuje.Ty ile to waży ;-). Dostrzegasz różnicę-?,czy dalej cienko z tym u Ciebie.
Waldemar
2020-05-09 15:28:47
Wrócili do treningów... i do galerii handlowych! Kaskada i galaxy już obelgane przez piłkarzyków bo gdzieś pieniążki trzeba wydawać. Nowe drogie ciuszki w van graffie, guessie czy levisie trzeba kupić i pokazać się na mieście. Ciekawe czy przez te dwa miesiące psycholog pomagał piłkarzykom w tych dramatycznych momentach bez sklepów i restauracji...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ