piątek, 22 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Grupa Azoty wspomoże V-ligowego Chemika

Piłka nożna. Grupa Azoty wspomoże V-ligowego Chemika

Piłka nożna. Grupa Azoty wspomoże V-ligowego Chemika
Data publikacji: 2016-07-27 15:27
Wywietleń: 1391 146034

Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A. została głównym partnerem Klubu Piłkarskiego Chemik Police na najbliższy sezon rozgrywek. Drużyna Chemika Police występująca obecnie w rozgrywkach Wojewódzkiej Ligi Okręgowej zyskała wsparcie firmy, dzięki któremu ma szansę rozwijać się i odbudować swą pozycję na ligowych boiskach.

Grupa Azoty Police podpisaną w lipcu umową partnerską rozpoczyna z klubem ścisłą współpracę. Wcześniej wspierała klub w mniejszym zakresie. To kolejny krok w kierunku zacieśniania współpracy między policką spółką a tamtejszą drużyną piłkarską.

Dzięki inicjatywie Grupy Azoty Police szczeciński klub Pogoń zawarł w czerwcu br. umowę z KP Chemik Police – zawodnicy policcy uzyskali wsparcie szkoleniowe i merytoryczne ze strony doświadczonego partnera, czyli Pogoni Szczecin.

Jak mówi prezes Grupy Azoty Police dr Wojciech Wardacki, spółka chce aktywnie wspomagać inicjatywy lokalnej społeczności. Pragnie także, by piłkarze z Polic, wychowankowie Chemika Police osiągali coraz większe sukcesy, jednocześnie promując firmę.

Prezes Chemika Police Przemysław Korotkiewicz przyznaje, że wsparcie ze strony Grupy Azoty Police stwarza realną szansę na odbudowę pierwszego zespołu. Kierownictwo klubu wierzy, że dzięki spółce, jako głównemu partnerowi, możliwy będzie awans do IV ligi już w następnym sezonie - dodaje.

Prezes Korotkiewicz z zadowoleniem przyjął także inicjatywę nawiązania współpracy ze szczecińską Pogonią, co jest - według niego - szczególnie ważne dla piłkarskiej młodzieży i kadry trenerskiej.

Klub piłkarski Chemik Police powstał w 1968 roku i początkowo działał przy Zakładach Chemicznych Police. W najlepszym swoim sezonie 1983/1984, Chemik Police zajął 9 miejsce w II lidze, a w latach 1989 i 2000 awansował do ¼ Pucharu Polski.

Od sezonu 2009/2010 Chemik nieprzerwanie grał w III lidze. W trakcie rozgrywek w sezonie 2015/2016 zarząd klubu podjął decyzję o wycofaniu drużyny z trzecioligowych  rozgrywek i Chemik zakończył poprzedni sezon w Wojewódzkiej Lidze Okręgowej. (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy