czwartek, 21 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Pogoń z Azotami

Piłka nożna. Pogoń z Azotami

Piłka nożna. Pogoń z Azotami
Data publikacji: 2016-06-16 16:33
Ostatnia aktualizacja: 2016-06-17 08:48
Wywietleń: 532 139465

W czwartek podczas konferencji prasowej na miejskim stadionie przy ul. Twardowskiego podpisana została nowa umowa partnerska Pogoni Szczecin z Grupą Azoty. Umowa, jak podobne tego typu, ma obowiązywać przez rok, ale z opcją przedłużenia. Kwoty nie podano, lecz zaznaczono, że pomoc partnerska będzie znacznie istotniejsza niż dotychczas.

- Grupa Azoty to nasz najważniejszy partner - powiedział prezes Pogoni Jarosław Mroczek. - Finansowanie z jej strony wzrośnie, co pozwoli nam lepiej się przygotować zarówno w sferze pierwszego zespołu, jak również mocno rozbudowywać pracę z dziećmi i młodzieżą, a nawet stworzyć grupy nieselekcyjne, w których trenowałoby kilkaset dzieci. Podpisanie umowy pozwala nam na spokojną pracę, a w przypadku otrzymania premii za puchary, będziemy mieć komfortową sytuację. Jeśli zaś zdobędziemy mistrzostwo to dostaniemy tyle środków, że aż mi dech zapiera by to wyrazić...

Nowa umowa składa się z dwóch części. Pierwsza, to kwota stała, niezależna od miejsca jakie portowcy wywalczą, a druga część to premie za zajęcie wysokiego miejsca w tabeli. Nie będzie jednak premiowany awans do „mistrzowskiej ósemki" jak było dotychczas, lecz zdobycie tytułu mistrza kraju. Dodatkowe środku zostaną uruchomione w przypadku zajęcia przez Pogoń miejsc drugiego lub trzeciego, a czwarta pozycja także będzie premiowana, ale tylko w przypadku, gdy pozwoli zagrać w europejskich pucharach.

- Po analizie ostatnich sezonów zrezygnowaliśmy z premiowania awansu do pierwszej ósemki - powiedział dr Wojciech Wardacki, prezes Zakładów Chemicznych Police, które są częścią Grupy Azoty. - To umowa reklamowo-promocyjna i chcemy osiągnąć konkretne korzyści dla naszej firmy, a takie przyjdą, gdy Pogoń będzie osiągała sukcesy. Pragniemy pokazać się w Europie i zwiększamy finansowanie, ale liczymy, że klub będzie grał w europejskich pucharach.

- Grupa Azoty jest jednym z największych partnerów sportu w Polsce - stwierdził wiceprezes Grupy Azoty Tomasz Hinc. - Nasza firma to nie tylko chemiczny lider w Polsce, ale także wicelider w Europie. Życzylibyśmy sobie, aby w przyszłym roku także Pogoń dołączyła do grona liderów. Zaangażowanie Grupy Azoty wzrasta, więc oczekujemy zwrotu marketingowego i przynajmniej gry w Lidze Europy.

W czasie konferencji poruszono także kwestię szkolenia młodzieży oraz sportu masowego. Zakłady Chemiczne będą się w ten ostatni angażować, ale głównie w odniesieniu do Polic.

Jedną z konsekwencji umowy Grupy Azoty z Pogonią, było podpisanie innego porozumienia, czyli umowy o współpracy Pogoni z piłkarskim Chemikiem Police, który zamierza odbudować dawną pozycję od startu jesienią w V lidze. Podpisy pod tym dokumentem złożyli prezes Akademii Piłkarskiej Pogoń Dariusz Adamczuk i prezes Chemika Przemysław Korotkiewicz.

Na zdjęciu: Uściski dłoni po podpisaniu umowy; od lewej, Anna Zarzycka-Rzepecka (wiceprezes Zakładów Chemicznych Police - Grupa Azoty), Tomasz Hinc (wiceprezes Grupy Azoty), Wojciech Wardacki (prezes Zakładów Chemicznych Police - Grupa Azoty), Jarosław Mroczek (prezes Pogoni Szczecin) i Tomasz Adamczyk (wiceprezes Pogoni).

Fot. Ryszard PAKIESER

Komentarze

Jurek
Ol,IDIOTA,aż dziw bierze że taki małpolud potrafi klikać. Się odturlaj od Pogoni,znajdź zajęcie w Błyskawicy Jasienica.
2016-06-17 08:47:31
Sport
I tak powinno być w sporcie - premia uzależniona od wyników.
2016-06-17 08:07:02
Ol
Czyli tak: pracownicy tyrają a prezesi rozdają kasę. Swoją drogą tak dla przypomnienia p. Hinc jest chyba z wykształcenia socjologiem, więc na wiceszefa spółki chemicznej nadaje się jak mało kto....Mówili, że poprzedni zarząd spółki wydawał za dużo i dlatego teraz sami dali jeszcze więcej. To jest PIS-owska logika. Z tym mistrzem Polski dla Pogoni to wcale nie jest żart. Moim zdaniem zwycięstwo w Lidze Mistrzów jest w zasięgu szczecińskiego klubu już w najbliższym sezonie. Pod wodza nowych prezesów powinni rozpocząć sparingi z Senegalem na razie o worek fosforytów....
2016-06-17 00:09:12

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy