sobota, 21 lipca 2018.
Strona główna > Sport > Mistrzowski pas dla Włodarczyka?

Mistrzowski pas dla Włodarczyka?

Mistrzowski pas dla Włodarczyka?
Data publikacji: 2016-05-26 18:42
Ostatnia aktualizacja: 2016-05-27 11:27
Wywietleń: 974 135461

W sobotę o godz. 19.30 w hali Azoty Arena odbędzie się gala boksu zawodowego Szczecin Boxing Night - Bad Boys, podczas której na ring powróci dwukrotny mistrz świata wagi junior ciężkiej Krzysztof Włodarczyk. Jego rywalem będzie Niemiec Kai Kurzawa, a stawką potyczki - pas mistrzowski IBF Inter-Continental.

Walkę wieczoru o mistrzostwo świata poprzedzi pojedynek niepokonanego Michała Cieślaka, który skrzyżuje rękawice z Rosjaninem Aleksandrem Kubichem. Publiczność powinna się też rozgrzać podczas walki Krzysztofa Zimnocha z urodzonym w Kazachstania Konstantinem Airichem.

W zawodowych szrankach wystąpi też dwóch szczecinian. Paweł Stępień skrzyżuje rękawice z silnie bijącym Niemcem Fabianem Raabem o przydomku Młot, a Tomasz Król zmierzy się z Jackiem Wyleżołem, z którym ma stare porachunki, więc emocji w tej walce nie może zabraknąć. Szczecinianin przygotowywał się do tego pojedynku pod trenerskim okiem ojce Edwarda Króla i sparował m. in. z pięściarzami z Danii.

Odbędą się też dwie walki boksu olimpijskiego, w których wystąpi dwóch mistrzów Polski z klubu BKS Skorpion Szczecin, a ich rywalami będą nasi sąsiedzi zza zachodniej granicy. W tych polsko-niemieckich potyczkach Arkadiusz Szwedowicz zmierzy się z Ibrahimem Bazuevem, a przeciwnikiem Tomasza Resóla będzie Younes Zarra.

Organizatorzy gali, prezydent miasta Szczecin Piotr Krzystek wraz z grupami boksu zawodowego Babilon Promotion i Sferis KnockOut Promotions, zapraszają do Azoty Areny na konferencję prasową (piątek, godz. 15) połączoną z oficjalną ceremonią ważenia (pół godziny później). Zarówno konferencja, jak i ważenie, będą otwarte dla kibiców.

Bilety na galę dostępne są na stronie www.ebilet.pl oraz w kasie hali. Bezpośrednią transmisję z zawodów (od godz.20) przeprowadzi stacja telewizyjna Polsat Sport. ©℗

(mij)

Na zdj.: Tomasz Król przygotowywał się do szczecińskiej gali pod okiem ojca

Fot. Ryszard PAKIESER

 

 

Komentarze

King22
Może Włodarczyk zarobi na alimenty.
2016-05-27 11:17:35

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
24
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy