poniedziałek, 23 lipca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Do Gliwic bez Listkowskiego i Traore

Piłka nożna. Do Gliwic bez Listkowskiego i Traore

Piłka nożna. Do Gliwic bez Listkowskiego i Traore
Data publikacji: 2016-02-18 10:42
Ostatnia aktualizacja: 2016-02-18 10:42
Wywietleń: 1353 120429

Piłkarze Pogoni w czwartek odbyli ostatni trening przed wyjazdem do Gliwic. Tam zmierzą się z aktualnym liderem tabeli Piastem.

- Skoro jedziemy do lidera, to znaczy, że gramy z przeciwnikiem najtrudniejszym z możliwych - ocenił trener portowców Czesław Michniewicz. - Wiemy, jak gra Piast i jakie są jego mocne strony. Potrafią umiejętnie przechodzić z gry trójką obrońcą na grę z czwórką defensorów i na odwrót. To bardzo zdyscyplinowany zespół, ułożony taktycznie. Musimy wspiąć się na nasze wyżyny.

Portowcy pojechali do Gliwic bez Marcina Listkowskiego. To efekt czwartej żółtej kartki, jaką piłkarz zobaczył podczas poniedziałkowego meczu z Koroną.

- Zamiast Listkowskiwgo w 18 - osobowej kadrze znalazł się Michał Walski - powiedział trener Michniewicz.

Junior zastąpił juniora, więc bilans się zgadza - można byłoby powiedzieć. Do końca jednak tak nie jest. Listkowski drugą część poprzedniej rundy był już podstawowym zawodnikiem w drużynie, również od wyjściowego składu rozpoczął obecną rundę. Klub podpisał z piłkarzem długą, bo 5 - letnią umowę. Jest zatem przesądzone, że zawodnik będzie mocno promowany.

- Mamy kilka przygotowanych wariantów na to, jak zastąpić Listkowskiego - powiedział Czesław Michniewicz. - Liczę na to, że zespół szybko zregeneruje się po poniedziałkowym meczu. Mieliśmy mało czasu, o dwa dni mniej od Piasta, który również miał krótką drogę z Gliwic do Łęcznej.

Trener nie wykluczył gry dwójką napastników z Dwaliszwilim i Zwolińskim, a także wystawienia na prawej obronie Rudola i przesunięcia na prawe skrzydło Frączczaka. Wydaje się jednak, że najbliżej jest opcja wystawienia od pierwszej minuty Nunesa, który w meczu z Koroną pełnił rolę drugiego zmiennika i dochodzi do wysokiej formy po kontuzji.

- Nie ma raczej opcji, by sprawdzać Rudola na pozycji defensywnego pomocnika - mówi Czesław Michniewicz. - Braliśmy taką ewentualność jesienią, ale odstąpiliśmy od niej. Dziś w drugiej linii mocno naciskają: Piotrowski, Kort, Walski to wystarczy.

Pogoń wyjechała do Gliwice bez swojego nowego piłkarza Ismaila Traore. Zakontraktowany podczas zimowego okna transferowego piłkarz wciąż nie jest uprawniony do gry, klub czeka na jego certyfikat. ©℗ (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Potańcówka w szczecińskiej Różance
Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy