Piłka nożna. Dziesiąte zwycięstwo Iskierki

Data publikacji: 23 października 2021 r. 22:13
Ostatnia aktualizacja: 23 października 2021 r. 23:21
Iskierka rozstrzygnęła mecz po przerwie. Fot. @StudioKaKwadrat

W sobotę szczecińskie zespoły rozegrały 11. kolejkę Klasy Okręgowej. Iskierka wygrała u siebie z Ehrle Espadonem, Arkonia niespodziewanie przegrała na własnym obiekcie z Energetykiem Gryfino hokejowo 4:6, zaś Stal uległa przy ul. Kresowej Odrze Chojna 0:1.

Iskierka Szczecin - Ehrle Dobra 4:1 (0:1); 0:1 Marcin Gniotek (19), 1:1 Michał Bąba (53), 2:1 Jakub Pożyczka (62), 3:1 Bartosz Mikuć (68), 4:1 Szymon Górski (85).

Mecz lidera Klasy Okręgowej z beniaminkiem tych rozgrywek obfitował w wiele goli. Pierwszą bramkę zdobył zespół gości, a konkretnie Gniotek, który strzałem z dystansu otworzył wynik spotkania. Jeszcze w pierwszej połowie ten sam zawodnik, z powodu urazu musiał opuścić boisko. Iskierce w pierwszej części meczu niewiele wychodziło. Gospodarze prowadzili grę, ale była to przewaga optyczna, wynikająca z posiadania piłki. Dobrych sytuacji było bardzo mało i do przerwy wynik nie uległ zmianie.

W drugiej połowie grę nadal prowadziła Iskierka, a Ehrle próbowało wyprowadzać kontrataki. Zespół gospodarzy w końcu zacząć stwarzać dobre okazje strzeleckie. Bramkę po strzale Pożyczki, zdobył Bąba. Parę minut później Iskierka objęła prowadzenie. Gola głową strzelił Pożyczka. Goście po rzucie rożnym powinni wyrównać, ale strzał z główki okazał się minimalnie niecelny. Iskierka atakowała dalej i na 3:1 wynik podwyższył Mikuć, który z bliska posłał piłkę do bramki. Zespół Ehrle nie miał zmienników w tym meczu i z każdą minutą coraz bardziej opadał z sił. Końcowy rezultat ustalił Górski, który odważnie wbiegł z piłka w pole karne i oddał strzał nie do obrony.

Iskierka zasłużenie wygrała to spotkanie, choć w pierwszej połowie nie zachwyciła swoją grą. Zespół Ehrle posiadając krótką ławkę rezerwowych, nie był w stanie podjąć walki w tym meczu. Dziesiąta wygrana Iskierki stała się faktem.

Arkonia Szczecin - Energetyk Gryfino 4:6 (1:4).

Hokejowy wynik w Lasku Arkońskim. Niespodziewanie i wysoko przegrała u siebie Arkonia. Goście po zwycięstwie w poprzednim tygodniu, ponownie zdobyli trzy punkty, a pięć bramek w tym spotkaniu zdobył Robert Śliwiński, który w poprzednim meczu dał zwycięstwo ekipie z Gryfina. Szóstą bramkę strzelił Marcin Łapiński. Arkonia fatalnie zagrała w pierwszej połowie i straciła aż 4 bramki. Po zmianie stron zespół walczył o korzystny wynik, ale odrobił tylko część strat. Gospodarze oprócz czterech zdobytych goli, mieli jeszcze 3 poprzeczki i kilka stuprocentowych sytuacji. Arkonia tydzień temu pokonała Ehrle, strzelając jej siedem goli, dziś straciła podobną ilość bramek na własnym obiekcie. W sobotę gole dla Arkonii zdobyli: Rafał Sinkowski (karny), Kamil Chyliński, Michał Górski i samobójcza.

Stal Szczecin - Odra Chojna 0:1 (0:1).

Stal Szczecin zanotowała drugą porażkę z rzędu. Tym razem lepsi okazali się goście z Chojny, którzy w 24 minucie strzelili jedynego gola w tym spotkaniu. Autorem gola był Jakub Radzik. To już piąte, wyjazdowe zwycięstwo Odry w tym sezonie, która chyba woli grać mecze w delegacji... ©℗