Środa, 24 kwietnia 2024 r.

Piłka nożna. Dymkowski ograł Zieńczuka

Data publikacji: 13 września 2020 r. 14:18
Ostatnia aktualizacja: 13 września 2020 r. 18:35

Zwycięstwem zakończyła się wyprawa juniorów młodszych FASE Szczecin do Sopotu, gdzie w meczu makroregionalnej ligi juniorów młodszych pokonali Lechię Gdańsk 2:0 (0:0) po golach Juszczaka i wprowadzonego po przerwie Sumińskiego.

Dla Juszczaka to już trzeci gol piłkarza wywodzącego się z Choszczna w piątym meczu obecnego sezonu, natomiast Sumiński zdobył swojego premierowego gola. Juszczak jest najskuteczniejszym graczem w drużynie trenera Roberta Dymkowskiego.

Pierwsza połowa nie była dobra w wykonaniu żadnej z drużyn. Po przerwie przewaga gości uwidoczniła się. Wygrana FASE mogła być wyższa. Szczecinianie poza zdobytymi golami nie wykorzystali jeszcze pięciu znakomitych sytuacji sam na sam z bramkarzem. W jednej z nich zawodnik nie trafił nawet do pustej bramki z trzech metrów.

Po tej wygranej zespół FASE awansował na trzecie miejsce w tabeli i wyprzedził w tabeli lokalnego rywala, zespół Pogoni Szczecin. To szczególnie satysfakcjonująca sytuacja, bowiem większość najbardziej wyróżniających się graczy z rocznika 2004 znalazło nowe kluby w dużych akademiach w kraju, lub za granicą. Obecny zespół jest praktycznie opcją rezerwową.

Spotkanie było trenerską konfrontacją dwóch utytułowanych niegdyś piłkarzy – Marka Zieńczuka i Roberta Dymkowskiego. Obaj na boiskach ekstraklasy rozegrali łącznie blisko 700 spotkań i zdobyli ponad 150 bramek. Chciałoby się, żeby jak najwięcej doświadczonych byłych piłkarzy podejmowało pracę z najmłodszymi.

Nie powiodło się juniorom młodszym Pogoni Szczecin, którzy dość niespodziewanie przegrali na wyjeździe z AP Reissa 2:4 (2:0). Gole dla szczecinian zdobyli: Albiński i Hudziak. Dla Albińskiego to drugi gol w sezonie, dla Hudziaka pierwsze trafienie. Pogoń po tej porażce spadła na piąte miejsce w tabeli. (par)