Poniedziałek 25 października 2021r. 
REKLAMA

Piłka nożna. Derby dla Bałtyku

Data publikacji: 2021-04-10 21:15
Ostatnia aktualizacja: 2021-04-10 21:15
Piłka nożna. Derby dla Bałtyku
Fot. Ariel SZYDŁOWSKI  

CHEMIK Police - BAŁTYK Koszalin 0:3 (0:1); 0:1 Arkadiusz Jasitczak (14), 0:2 Marcel Pietrykowski (62), 0:3 Jakub Forczmański (81).

CHEMIK: Brzozowski - Dąbrowski, Palej, Kosacki, Klimkowicz -Endene (75 Korotkiewicz), Jakubiak, Świder, Midzio, Data (65 Szala) - Chyrek (80 Konik)

W pierwszym meczu grupy spadkowej chemicy przegrali na własnym boisku w zachodniopomorskich derbach z Bałtykiem Koszalin, którzy wyciągnęli wnioski z przegranego dwa tygodnie temu meczu z Chemikiem w rundzie zasadniczej.

Koszalinianie do sobotniego spotkania podeszli zdecydowanie inaczej niż przed dwoma tygodniami, nie rzucili się do ataków a zastosowali grę niskim i średnim pressingiem. Żółto-zieloni mieli więcej z gry jednak nie potrafili tego wykorzystać pod bramką Bałtyku. W 14 minucie po rzucie rożnym i strzale z główki Jasitczaka ekipa z Koszalina wyszła na prowadzenie. Chemicy rzucili się do ataków, jednak nie potrafili przebić się przez dobrze grającą obronę Bałtyku. Dodatkowo brakowało ostatniego dobrego podania. Po przerwie znowu  więcej z gry miał policki zespół. Jednak w 62 minucie po błędzie w obronie bramkę zdobył Pietrykowski. Od 70 minuty policzanie musieli grać w dziesiątkę, bo czerwoną kartką ukarany został Szala. Policzanie próbowali zdobyć bramkę kontaktową, a najbliżej tego był Świder zaś wynik meczu ustalił Forczmański.

(mij)
 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ