Poniedziałek 25 października 2021r. 
REKLAMA

Bałtyk potrzebuje pomocy!

Data publikacji: 2021-03-24 21:43
Ostatnia aktualizacja: 2021-05-16 20:23
Bałtyk potrzebuje pomocy!
Fot. Sylwia Dudek  

Podczas tegorocznej kampanii „Godzina dla Ziemi WWF", Fundacja WWF Polska przypominała o tym, że Morze Bałtyckie jest w poważnym kryzysie i walczy o przetrwanie. Nie ona jedna, bo o tym kryzysie mówi się od lat…

Jednym z największych problemów, z którymi boryka się Bałtyk, jest brak zrównoważonego rybołówstwa, którego konsekwencje negatywnie oddziałują na ekosystem i jednocześnie doprowadzają do kurczenia się wielu poławianych stad ryb.

Rok 2021 to ostateczny termin na osiągnięcie dobrego stanu środowiska tego akwenu zgodnie z zapisem Bałtyckiego Planu Działań HELCOM. Czy jest jeszcze na to szansa? Kilka dni temu obchodziliśmy Dzień Ochrony Morza Bałtyckiego. Stąd m.in. „Petycja do Premiera Morawieckiego" w sprawie Bałtyku, pod którą znalazło się ponad 30 tys. podpisów!

Zgodnie z zapisem Wspólnej Polityki Rybołówstwa do 2020 roku miały być zakończone nadmierne połowy wszystkich stad ryb, również w obszarze „naszego morza". Tymczasem sytuacja pod wodą jest zupełnie inna. Sześć na siedem zbadanych, komercyjnie poławianych stad ryb Morza Bałtyckiego jest nadmiernie eksploatowanych.

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 87% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 24-03-2021

 

Autor: Marek Osajda
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ