piątek, 22 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Pogoń gra z Cracovią

Piłka nożna. Pogoń gra z Cracovią

Piłka nożna. Pogoń gra z Cracovią
Data publikacji: 2017-02-19 08:58
Wywietleń: 595 216485

Piłkarze Pogoni Szczecin rozegrają w niedzielę pierwszy w tym roku wyjazdowy mecz. Podejmowani będą przez Cracovią, która w ostatniej potyczce tych klubów na stadionie przy ul. Kałuży okazała się dla portowców bezlitosna (początek meczu, g. 15.30).

1,5 roku temu podopieczni trenera Zielińskiego ograli drużynę ze Szczecina aż 4:1. Od tamtego czasu oba zespoły trochę się zmieniły. W Cracovii nie ma Kapustki i Rakelsa. Ten drugi zdobył wtedy dwa gole, a Kapustka rozpoczynał swoją fantastyczną przygodę z reprezentacją.

W Pogoni w porównaniu z tamtym meczem nie ma przede wszystkim trenera Michniewicza, który nastawił drużynę na tamten mecz bardzo zachowawczo, mając w pamięci, że Cracovia strzela dużo goli w pierwszej połowie. Gospodarze zatem rozstrzelali Pogoń po przerwie aplikując wszystkie gole w drugich 45 minutach.

W porównaniu z tamtym meczem nie ma też w Pogoni: Czerwińskiego, Dwaliszwiliego, Akahoshiego, Małeckiego, czy Murayamy. Są natomiast: Rapa, Gyurcso, Kitano, Tsintsadze, Delev, czy Ciftci. Pogoń w ciągu roku pozyskała aż pięciu klasowych obcokrajowców i jednego na dorobku.

W niedzielnym spotkaniu prawdopodobnie mecz od ławki rezerwowych rozpocznie Delev, natomiast pozyskany w czwartek przez Pogoń Ciftci pojechał z drużyną raczej w celach aklimatyzacji, niż realnego wzmocnienia zespołu.

Trener Moskal zabrał na mini zgrupowanie do Uniejowa 19 piłkarzy, a w kadrze meczowej może być o jednego mniej. Piłkarz został już potwierdzony do gry i nie jest wykluczone, że jednak szkoleniowiec zdecyduje się posadzić tureckiego napastnika na ławce rezerwowych i skorzystać z niego w drugiej połowie.

Wszystko wskazuje na to, że Pogoń rozpocznie mecz w takim samym składzie, jak w poniedziałkowym spotkaniu z Piastem. Tak przynajmniej wynikało z ostatnich treningów przeprowadzonych już w Uniejowie.

Trudno mieć do jakiegoś piłkarza szczególnie duże pretensje za ostatni występ. Kilka uwag krytycznych zebrał Kitano – głównie za dwie niewykorzystane sytuacje, ale trzeba pamiętać, że dużą umiejętnością jest znalezienie się w dobrej pozycji, a Kitano dzięki swojej szybkości i mobilności to potrafi.

O ile w Pogoni nie ma absolutnie żadnych problemów kadrowych, wszyscy zawodnicy są do dyspozycji szkoleniowca, to Cracovia w meczu z Pogonią na pewno nie zagra w optymalnym składzie.

Co prawda w ostatnim tygodniu poprzedzającym mecz trenował już z zespołem Cetnarski, ale raczej nie będzie jeszcze brany pod uwagę przy ustalaniu składu na niedzielny mecz. W piątek podczas treningu urazu doznał natomiast Jaroszyński i jego występ też stoi pod znakiem zapytania.

Oba zespoły od zwycięstw rozpoczęły rundę wiosenną. Pogoń pokonała w Szczecinie Piasta 2:1, a Cracovia wygrała w Chorzowie z Ruchem 1:0. (par)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy