niedziela, 07 czerwca 2020.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Cięcia zarobków w Pogoni

Piłka nożna. Cięcia zarobków w Pogoni

Piłka nożna. Cięcia zarobków w Pogoni
Data publikacji: 2020-03-26 20:12
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-30 17:15
Wywietleń: 1126 449102

Piłkarze ekstraklasy mogą mieć zredukowane zarobki aż do 50 procent. Takie są wstępne ustalenia przedstawicieli klubów ekstraklasy, którzy w czwartek uczestniczyli w wideokonferencji.

Omawiano wiele spraw dotyczących przyszłości polskich klubów, rozgrywek piłkarskich i oczywiście kwestii finansowych. Chodziło o wypracowanie wspólnego stanowiska. Drastyczne obniżki dotyczyć będą tylko tych piłkarzy, którzy zarabiają powyżej 10 tysięcy złotych.

Plan pomocowy dla klubów przygotował również PZPN. Dotyczyć on będzie nie tylko klubów ekstraklasy, ale też innych, występujących w niższych klasach rozgrywkowych. Kluby ekstraklasy wciąż liczą na pomoc rządu. Chcą między innymi być zwolnione od składek ZUS

Pogoń Szczecin dokonała natomiast cięć finansowych wewnątrz klubu dotyczących pracowników. Radio Szczecin dotarło do pisma Jarosława Mroczka skierowanego do swoich pracowników, z którego wynika, że obniżki poborów dotyczyć będą wszystkich włącznie z członkami zarządu od 5 do 30 procent i obowiązywać już będą od 1 kwietnia. Procentowo najmniej stracą ci, którzy mieli najniższe pensje, natomiast obniżenie poborów o 30 procent dotkną tych, którzy zarabiali najwięcej.

Prezes w piśmie skierowanym do pracowników w swoim stylu nie omieszkał do zaakcentowania własnych opinii na tematy polityczne. Czyni to dość często na swoim koncie twitterowym do czego ma oczywiście prawo:

„Jak już pewnie wiecie nadzieja, że otrzymamy jakąś pomoc od Państwa praktycznie jest zerowa. Pieniądze (nasze - te pochodzące z podatków) pewnie są zarezerwowane na służbę zdrowia (słusznie), ale jak wiemy również na inne cele (przynajmniej dla mnie niezrozumiałe). Przemawia przeze mnie irytacja, ale trudno mi znaleźć jakiekolwiek usprawiedliwienie, kiedy widzę jak ta pomoc wygląda w innych krajach - napisał prezes Mroczek.

W dalszej części listu prezes Mroczek wyraźnie akcentuje, że pracownik może odmówić renegocjacji umowy, ale wtedy będzie musiał odejść z pracy.

Macie państwo oczywiście prawo nie zgodzić się z taką propozycją. Niestety będzie to musiało oznaczać koniec naszej współpracy i rozwiązanie łączącej nas umowy.” - napisał prezes.

Pogoń w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy sprzedała swoich dwóch piłkarzy: Sebastiana Walukiewicza i Adama Buksę za łączną kwotę 8,2 mln euro. Takie dane pochodzą z portalu transfermarkt.de. W przeliczeniu oznacza to 37 mln złotych. Oczywiście nie wszystkie te pieniądze natychmiast trafiły na konto Pogoni. Płatności rozłożone są w ratach. (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Maksym
Czy te zdjęcia w Kurierze które przedstrawiają prezesa Mroczka z mocną nadwagą maja go dodatkowo ośmieszyć i zdyskredytować,?? Bo chyba macie więcej jego zdjęć w redakcji a dajecie zwuykle to samo
2020-03-30 16:38:56
@@@kibic
Po pierwsze , prawdopodobnie od jesieni popłyna dla klubów znowu miliony złotych od telewizji i reklamodawców , a po drugie to cięcia są z różnych poziomów. Robert Lewandowski ma obniżoną pensję o 20 procent. Teraz będzie zarabiał tylko 1,5 milionów euro miesięcznie ( bez reklam, bo to kolejne miliony). Piłkarz Legii zarabiał 80 tysięcy miesięcznie , a teraz będzie zarabiał przez krótki okres tylko 40 tysięcy zł miesięcznie.
2020-03-27 20:58:51
@@kibic
@ kibic Piłkarze odejdą i zarobią większa kasę gdzie indziej.....ha ha ha ha śmiało podaj gdzie :) Całą piłkę właśnie dotyka cięcie finansowe ! CAŁY FUTBOL !!!
2020-03-27 17:56:49
@ kibic
Piłkarze odejdą i zarobią większa kasę gdzie indziej. A Pogoń z wychowankami w składzie wyląduje w 2 lidze. I skończą się miliony złotych z telewizji Canal+ i Polic. A ty kolego nie jesteś żadnym kibicem , bo piszesz bzdury.
2020-03-27 16:48:53
Kibic
Pan Mroczek zatrudnia nieudaników za ogromne pieniądze. Teraz ma okazje obciąć im pensje o minimum 50%. Ja tylko zasugeruje, że nie zasługują Ci hobbisci na więcej jak 3 tysiące złotych miesięcznie. To nie są piłkarze. To amatorzy, którzy jak zbiorą się i grają w piłkę, to wyglądają jakby byli upośledzeni. Tyczy się to całej ligi.
2020-03-27 14:10:21
@WP
Wielkie brawa dla redaktora, gdyż jako jeden z nielicznych dziennikarzy sportowych, ma odwagę pisać otwarcie o tym co się działo a i o tym co czeka cały świat piłkarski. Niestety ale cała piłka od lat lewitowała w oderwaniu od rzeczywistości. Co prawda są tacy do których już dotarła brutalna rzeczywistość i z pokorą przyjmują taki stan rzeczy, ale w dalszym ciągu są tacy dla których - Nic się nie stało ! Krótko ci którzy zrozumieli aktualną sytuację PRZETRWAJĄ, ci którzy nie są wstanie tego zaakceptować PADNĄ. Krótko, maszeruj albo giń ! Bardzo szybko przekonamy się kto ze świata piłki to zwykły leming, a kto ma odrobinę oleju w głowie? Niestety, to chyba najgorsze, że do znacznej grupy zagorzałych kibiców cała ta sytuacja również nie dociera - Dotrze, jak będziecie mieli problem z zarobieniem na wasz byt codzienny! Ludzie, jak do końca kwietnia nie ruszy światowa gospodarka to wszystko, WSZYSTKO stanie się nie istotne, a piłka nożna padnie i nikt po niej nie uroni łezki ! ps. we wszystkich liga trwa cięcie wynagrodzeń/kontraktów. To przykład z Dinama Zagrzeb - A w Dinamie postawili sprawę jasno: dzień dobry, mamy dla was dwie opcje na ten trudny czas – albo godzicie się na obniżkę wypłat, albo bierzecie udział w konkursie „kto się szybciej spakuje”.....................................
2020-03-27 11:33:58
Chyba
Chyba widzi mroczki przed oczami... podpisuje wysokie kontrakty mizernym piłkarzom a teraz lament...
2020-03-27 10:36:00
Leon
Mroczka pobił prezes Śląska Wrocław. Obniżył pensje piłkarzy o 85 procent a mediom powiedział , że to była propozycja piłkarzy. Zobaczymy ,co zrobi teraz Mroczek. To też niezły cwaniak.
2020-03-27 10:28:48
pikol
a dlaczego panstwo (czyli my z naszych podatkow) mamy pomagac Mroczkowi który robi sprytny biznes na hodowaniu i sprzedazy z zyskiem piłkarzy a kibolom wmawia ze jego celem jest walka o mistrza czy puchary?? wszystkie jego ruchy temu przeczą i potwierdzają tezę o biznesie pt.kup tanio -sprzedaj drogo , a do tego nie inwestuje zarobionych pieniedzy nalezycie i skapi...a od nas wymaga pomocy i doplat? panie mroczek to se ne wrati
2020-03-27 10:08:12
obserwator
czyli sobie obetnie o 80 %!!!!!!!!!! brat jest księdzem a on taki lewak..i stał za jurczykiem w czasie podpisywania umów w 1980...
2020-03-27 08:10:28
kibic
Prezes Mroczek powinien rozwinąć wątek pomocy państwa dla klubów, także wątek pomocy w innych krajach, szczególnie w kontekście klubów piłkarskich. Chodzi o tą teoretyczną nadzieję prezesa Mroczka, bo zerowa jest tylko praktyczna nadzieja jak to przedstawił. To jest ciekawe, mam nadzieję że dziennikarze tematu tak nie zostawią. Działania związane z kryzysem są oczywiste i klub powinien je podejmować, ale te dodatkowe komentarze prezesa są co najmniej nie na miejscu w tej chwili. Prezes musi zrozumieć, że pomoc państwa dla klubów piłkarskich byłaby ZGORSZENIEM. Płace piłkarzy od wielu lat to jest ZGORSZENIE. Kolejna rzecz to Pogoń jako taka. Prezes spółki, Pan Mroczek, musi zrozumieć, że Pogoń to nie on. To nie ta spółka. To jest coś więcej. Spółki, stowarzyszenia lub inne nadbudowy formalne to jest coś co się zmienia i być może ta spółka upadnie. Powstanie inna i będzie się bić od nowa. Normalna kolej rzeczy. Pogoń jako taka natomiast nie upadnie nigdy. Będzie się odradzać. Bo Pogoń to są pokolenia ludzi kibicujących, a nie ta czy inna spółka. Prezes Mroczek stracił bardzo wizerunkowo tym listem.
2020-03-26 23:56:10
Janek
Mroczek na prezydenta !
2020-03-26 21:31:32

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Sonda

Czy zagłosujesz w wyborach prezydenckich 28 czerwca 2020 roku?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie