Poniedziałek, 06 maja 2024 r.

Piłka nożna. Chemik przegrał w derbach z Kotwicą

Data publikacji: 19 czerwca 2021 r. 21:36
Ostatnia aktualizacja: 20 czerwca 2021 r. 09:20

CHEMIK Police – KOTWICA Kołobrzeg 2:6 (0:5); 0:1 Kamil Włodyka (8), 0:2 Michał Koźlik (13), 0:3 Kamil Włodyka (27), 0:4 Michał Koźlik (36), 0:5 Michał Koźlik (40), 0:6 Michał Koźlik (75), 1:6 Michał Chyrek (81), 2:6 Kamil Chmielowiec (90).

KOTWICA: Trojanowski – Kalupa (75 Barzyk), Gieraga, Kozajda, Aleksiuk (46 Krysztopowicz) - J. Gancarczyk (20 Kolano), Łysiak (60 Gawron), K. Gancarczyk, Sternicki (55 Szymański), Włodyka – Koźlik

CHEMIK: Piekutowski (80 Paska) - Białek (75 Dyczewski), Kosacki, Siluk, Klimkowicz - Jakubiak, Korotkiewicz (70 Chmielowiec), Świder, Dąbrowski (60 Chyrek), Rudnik (46 Michajłowski) - Midzio

W zachodniopomorskich derbach Kotwica pewnie pokonała Chemika, prowadząc do 81 minuty 6:0, a aż cztery gole dla kołobrzeżan strzelił Michał Koźlik.

Zawodnicy z Kołobrzegu byli aktywni od samego początku meczu i w ciągu pierwszych pięciu minut trzykrotnie przedostali się pod bramkę gospodarzy. Ataki Kotwicy przyniosły efekt już w 8 minucie meczu, gdy po rzucie rożnym piłka trafiła pod nogi Włodyki, który z najbliższej odległości skierował ją do siatki. Pięć minut później wynik podwyższył Koźlik i praktycznie pojedynek był już rozstrzygnięty.

Po przerwie Kotwica utrzymywała się przy piłce, ale gospodarze wyprowadzali groźne kontry. Na kwadrans przed ostatnim gwizdkiem do siatki trafił ponownie Koźlik. W 81 minucie Chemik zdobył bramkę honorową. W ostatniej akcji meczu gospodarze strzelili drugiego gola, gdy ładnym uderzeniem z zza szesnastki popisał się Chmielowiec, który trafił w samo okienko bramki Trojanowskiego. ©℗ (mij)