Piłka nożna. Chemik pokonał Hutnika

Data publikacji: 15 lutego 2020 r. 22:16
Ostatnia aktualizacja: 15 lutego 2020 r. 22:16

W kolejnym mecz kontrolnym piłkarze III-ligowego Chemika Police wysoko pokonali na własnym boisku IV-ligowego Hutnika Szczecin.

CHEMIK Police - HUTNIK Szczecin 4:1 (1:1); 0:1 Mazurek (2), 1:1 Kapelusz (35), 2:1 Kapelusz (64), 3:1 Protasenko (79), 4:1 Midzio (89).

Mecz dla chemików zaczął się fatalnie i po zaledwie 120 sekundach gry przegrywali z hutnikami 0:1, gdy błąd polickiego bramkarza wykorzystał Krystian Mazurek. Na wyrównanie, mimo kilku wcześniejszych okazji, póoliccy kibice musieli czekać aż do 35 minuty meczu. Wtedy to z głębi pola do wychodzącego na czystą pozycję Szymona Kapelusza zagrał Borys Jałoszyński i zrobiło się po jeden.

Po przerwie żółto-zieloni zyskiwali z minuty na minutę  coraz wyraźniejszą przewagę nad szczecinianami i w 64 minucie po zagraniu Mateusza Kowalczyka swoją drugą bramkę zdobył Szymon Kapelusz. W 79 minucie meczu było już 3:1 dla policzan, gdy faulowany w polu karnym był Jakub Sobecki i sędzia główny wskazał na wapno. Do piłki podszedł Andrzej Protasenko i pewnym uderzeniem pokonał golkipera Hutnika. Wynik spotkania na minutę przed końcem spotkania ustalił Mikołaj Midzio, który wykorzystał sytuacje sam na sam z bramkarzem gości.

Następny mecz kontrolny drużyna Chemika rozegra już w środę o godz. 18, a przeciwnikiem będzie Ina Goleniów. ©℗ (mij)