wtorek, 22 września 2020.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Chemik z ŁKS w Pucharze Polski

Siatkówka. Chemik z ŁKS w Pucharze Polski

Siatkówka. Chemik z ŁKS w Pucharze Polski
Data publikacji: 2020-02-11 22:18
Wywietleń: 548 442441

W środę o godz. 17.30 w Policach w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza przy ul. Siedleckiej odbędzie się pojedynek ćwierćfinałowy Pucharu Polski siatkarek, w którym miejscowy klub Grupa Azoty Chemik podejmować będzie ŁKS Commercecon Łódź.

– Zwycięzca środowego spotkania awansuje do Final-Four Pucharu Polski, który to finałowy turniej odbędzie się na początku marca w Nysie – powiedział rzecznik prasowy Chemika Rafał Kuliga. – W Lidze Siatkówki Kobiet w meczu z jednym z czołowych polskich zespołów wygraliśmy w niedzielę w Łodzi z tamtejszym Grotem Budowlanymi 3:0 (25:21, 25:19, 25:19), a mecz trwał zaledwie godzinę i 19 minut, więc nastroje w naszej drużynie są bojowe. Minus jest tylko jeden, że w pucharze gra się bez rewanżów i o wszystkim decyduje tylko jedno spotkanie, a z tego powodu presja jest zdecydowanie większa niż w lidze. Myślę jednak, że nasze zawodniczki wytrzymają to obciążenie, a w przypadku awansu pierwszym rywalem Chemika w Nysie będzie zwycięzca środowego ćwierćfinału pomiędzy wspomnianym już Grotem Budowlani i I-ligowym zespołem MKS SAN-Pajda Jarosław. W pozostałych środowych ćwierćfinałach zmierzą się: Developres SkyRes Rzeszów z BKS Stalą Bielsko-Biała i DPD Legionovia Legionowo z NOSiR-em Nowy Dwór Mazowiecki. Trzy pierwsze zespoły występują w Lidze Siatkówki Kobiet i tylko NOSiR jest I-ligowcem. Z kimś z tej czwórki możemy się spotkać dopiero w finale. Oczywiście pod warunkiem, jeśli nasze wcześniejsze pucharowe mecze zakończymy zwycięstwami. ©℗

(mij)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
24
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie