wtorek, 26 stycznia 2021r.

Siatkówka. Chemik z ŁKS w Pucharze Polski

Data publikacji: 2020-02-11 22:18
Ostatnia aktualizacja: 2020-02-11 22:18
Siatkówka. Chemik z ŁKS w Pucharze Polski
 

W środę o godz. 17.30 w Policach w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza przy ul. Siedleckiej odbędzie się pojedynek ćwierćfinałowy Pucharu Polski siatkarek, w którym miejscowy klub Grupa Azoty Chemik podejmować będzie ŁKS Commercecon Łódź.

– Zwycięzca środowego spotkania awansuje do Final-Four Pucharu Polski, który to finałowy turniej odbędzie się na początku marca w Nysie – powiedział rzecznik prasowy Chemika Rafał Kuliga. – W Lidze Siatkówki Kobiet w meczu z jednym z czołowych polskich zespołów wygraliśmy w niedzielę w Łodzi z tamtejszym Grotem Budowlanymi 3:0 (25:21, 25:19, 25:19), a mecz trwał zaledwie godzinę i 19 minut, więc nastroje w naszej drużynie są bojowe. Minus jest tylko jeden, że w pucharze gra się bez rewanżów i o wszystkim decyduje tylko jedno spotkanie, a z tego powodu presja jest zdecydowanie większa niż w lidze. Myślę jednak, że nasze zawodniczki wytrzymają to obciążenie, a w przypadku awansu pierwszym rywalem Chemika w Nysie będzie zwycięzca środowego ćwierćfinału pomiędzy wspomnianym już Grotem Budowlani i I-ligowym zespołem MKS SAN-Pajda Jarosław. W pozostałych środowych ćwierćfinałach zmierzą się: Developres SkyRes Rzeszów z BKS Stalą Bielsko-Biała i DPD Legionovia Legionowo z NOSiR-em Nowy Dwór Mazowiecki. Trzy pierwsze zespoły występują w Lidze Siatkówki Kobiet i tylko NOSiR jest I-ligowcem. Z kimś z tej czwórki możemy się spotkać dopiero w finale. Oczywiście pod warunkiem, jeśli nasze wcześniejsze pucharowe mecze zakończymy zwycięstwami. ©℗

(mij)

Fot. R. Pakieser

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ