Sobota 15 maja 2021r. 

Siatkówka. Chemik awansował do Final Four Pucharu Polski

Data publikacji: 2020-02-12 19:33
Ostatnia aktualizacja: 2020-02-12 23:00
Siatkówka. Chemik awansował do Final Four Pucharu Polski
 

Ćwierćfinał Pucharu Polski. Chemik Police - ŁKS Łódź 3:0 (25:18, 25:11, 25:16).

Chemik: Kowalewska, Mędrzyk, Salas, Wasilewska, Truszkina, Silva, Maj-Erwardt (l.).

Nie było emocji w szlagierowo zapowiadającym się spotkaniu o awans do finałowego turnieju Final Four w Pucharze Polski. Zajmujące pierwsze miejsce w tabeli ligowych rozgrywek siatkarki Chemika Police zdemolowały drużynę prowadzoną przez świetnie znanego w Policach trenera Cuccariniego nie tracąc seta, a w całym meczu zaledwie 45 punktów, czyli średnio po 15 w każdym secie.

Pierwsza wizyta w Policach włoskiego szkoleniowca, który prowadził Chemika w finale Final Four Ligi Mistrzyń w Szczecinie, okazała sie zatem bardzo bolesna. Z drużyny, z którą miał do czynienia Cuccarini pozostały jedynie wspomnienia. Wspaniałe, bo naznaczone licznymi trofeami.

Policzanki potwierdziły wysoką formę zademonstrowaną w minioną niedzielę w Łodzi. Pokonały tam inny łódzki, czołowy zespół w kraju Budowlanych. Wygrana w środowym spotkaniu nawet przez moment nie była zagrożona. Finał Final Four zaplanowano na początek marca w Nysie.

Chemik bez kłopotów radził sobie z przyjęciem. Większość ataków policzanki kończyły w pierwszym tempie. W tak jednostronnym widowisku zabrakło zawodniczek szczególnie wyróżniających się. Każda z siatkarek przyłożyła się do wygranej, ale MVP zawodów wybrana została Iga Wasilewska.

Po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją na parkiecie pojawiła się reprezentacyjna skrzydłowa Natalia Mędrzyk i bardzo szybko udowodniła, że jest silnym ogniwem w zespole. Pewnie kończyła ataki i bez kłopotów radziła sobie z przyjęciem. Nie widać było po niej braku ogrania, przyczyniła się do wysokiej wygranej w dużym stopniu. (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

komentator
2020-02-12 21:50:46
Panie par pisze pan bzdury...do finału nie zakwalifikował sie zespół Budowlanych tylko San-Pajda Jarosław. A trener, który pracował przez ponad dwa lata w Chemiku nazywa się Cuccarini, a nie Cuccharini.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ