czwartek, 05 grudnia 2019.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Centrala nie liczy się z Pogonią

Piłka nożna. Centrala nie liczy się z Pogonią

Piłka nożna. Centrala nie liczy się z Pogonią
Data publikacji: 2019-07-19 16:27
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-20 14:37
Wywietleń: 1274 403638

Stacja Canal Plus wyznaczyła terminy meczów piłkarskiej ekstraklasy na piątą i szóstą kolejkę. W obu tych seriach Pogoń rozegra swoje spotkania w poniedziałki. Oznacza to, że w ciągu sześciu kolejek aż trzy mecze rozgrywane będą w poniedziałki, a dwa z nich w Szczecinie.

Na stadionie w Szczecinie trwa akurat przebudowa obiektu. Pogoń jeszcze przed rozpoczęciem inwestycji zwróciła się do Ekstraklasy SA i przy jej wsparciu zaapelowała do nadawców telewizyjnych, by nie planowała meczów rozgrywanych w Szczecinie na piątki, lub poniedziałki. Powoduje to znaczne utrudnienia przy realizacji inwestycji. Prace muszą być wstrzymywane, co powoduje opóźnienia.

I co się okazało? Na trzy mecze w okresie letnim rozgrywane w Szczecinie, dwa odbędą się w poniedziałki. Wygląda na to, że nadawcy telewizyjni absolutnie nie przejęli się prośbą Pogoni, która swój apel wystosowała po raz kolejny i liczy na przychylne rozpatrzenie prośby, która nie jest żadnym kaprysem, ale ma swoje konkretne uzasadnienie.

Klub jest dotychczasowymi decyzjami zaskoczony, gdyż przed rozpoczęciem rozgrywek - w związku z trwającą budową - złożył wniosek dotyczący planowania terminarza. Dziś, po rozmowach i przy wsparciu Ekstraklasy SA, klub i wykonawca ponownie formalnie wystąpili do obu nadawców telewizyjnych, by uwzględnili ten wniosek.

Szanując interesy wszystkich klubów PKO Banku Polskiego Ekstraklasy, Pogoń oraz wykonawca inwestycji wnioskowali o możliwe ograniczenie wyznaczania meczów w Szczecinie w piątki oraz poniedziałki. Wiąże się to nierozerwalnie z procesem budowy nowego stadionu: w przypadku meczów w wyżej wymienionych dniach roboczych, wykonawca nie może kontynuować prac budowlanych.

Na tym jego problemy jednak się nie kończą, gdyż mecze zaplanowane na piątki i poniedziałki znacznie utrudniają także inną logistykę prac, krzyżują długofalowe działania zaplanowane z wyprzedzeniem oraz zwiększają znacznie koszty personelu, czy wynajmu maszyn. To wszystko znacząco wpływa przede wszystkim na harmonogram, postęp prac i zwiększa ryzyko ich opóźnienia.

W związku z tym, że do 6. kolejki Pogoń Szczecin już dwukrotnie wyznaczono jako organizatora meczów poniedziałkowych, klub i wykonawca ponownie zwrócili się formalnie do nadawców telewizyjnych, o uwzględnienie argumentów i możliwie jak najrzadsze wyznaczanie Pogoni Szczecin jako gospodarza spotkań w piątek oraz w poniedziałek. (par)

Fot. Oskar Błaszkowski

Komentarze

Dej
Kanał Plus proszę o wyrozumiałość dla Pogoni tak długo czekamy na ten stadion
2019-07-20 14:26:20
Dej
Kanał plus proszę o wyrozumiałość dla Pogoni nie codziennie buduje się stadion inne drużyny na pewno to rozumieją
2019-07-20 14:21:25
Abc
To jest ku..a skandal. Mamy 16 zespołów w Eklasie, 15 spotkań w poniedziałek, a już w pierwszych 6 spotkaniach, dwa zagramy u siebie. Czy to oznacza, że więcej poniedziałków w Szczecinie nie będzie?
2019-07-20 13:44:03
Żenada
Może w Canal plus nie umieją czytać ze zrozumieniem i myśleli , że Pogoń chce grac tylko w poniedziałki.
2019-07-19 20:09:12

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Pomaszerowali w imię ekologii

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy powinno się zakazać sprzedaży małych wódek tzw. małpek?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie