wtorek, 19 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Boniek oskarża, Majdan zaprzecza

Piłka nożna. Boniek oskarża, Majdan zaprzecza

Piłka nożna. Boniek oskarża, Majdan zaprzecza
Data publikacji: 2016-11-14 19:02
Ostatnia aktualizacja: 2016-11-15 17:19
Wywietleń: 1882 171782

Choć od wyboru Zbigniewa Bońka na prezesa PZPN na drugą kadencję minęły ponad dwa tygodnie, wciąż pojawiają się kontrowersje dotyczące głosowania przy użyciu tzw. maszynek. O sprawie poinformował Boniek, ale Radosław Majdan temu zaprzeczył.

- A jednak napisali skargę na "maszynkowe głosowanie". Zawsze wiedziałem, że są słabi, ale że śmieszni. Przegrać trzeba umieć - napisał Boniek na Twitterze.

Wszystkiemu zaprzeczył współpracownik kontrkandydata na stanowisko prezesa PZPN Józefa Wojciechowskiego - Radosław Majdan.

- Nic nie wiem o żadnej skardze - powiedział Majdan.

Jednak serwis internetowy "Weszlo.com" poinformował, że obóz Wojciechowskiego złożył skargę do Ministerstwa Sportu i Turystki, że głosowanie nie było tajne i cytuje fragment listu.

Podczas Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo-Wyborczego urzędujący szef związku otrzymał 99 głosów, jego rywal - 16. Wojciechowski już wcześniej opuścił salę zjazdu, nie zgadzając się z metodą wyboru prezesa. Sztab Wojciechowskiego optował za kartami wrzucanymi do urny, uważając taki sposób za gwarancję tajności wyborów, tymczasem PZPN wolał metodę elektroniczną - tzw. maszynki. Odbyło się głosowanie w tej sprawie, większość działaczy poparła sposób elektroniczny.

Przed wyborami współpracujący z Wojciechowskim Cezary Kucharski i Majdan złożyli u ministra sportu Witolda Bańki pismo, które według nich miało uniemożliwić Bońkowi start w wyborach na prezesa PZPN. Kontrowersje budziło m.in. zaangażowanie obecnego prezesa PZPN w reklamę firmy bukmacherskiej.

44-letni Radosław Majdan w sposób bardzo aktywny włączył się w kampanię wyborczą i stał po stronie pretendenta Józefa Wojciechowskiego. Jest jednym z najbardziej renomowanych i zasłużonych piłkarzy w dziejach Pogoni Szczecin, jej wychowankiem. 

Majdan jest jednym z sześciu piłkarzy w historii klubu, którym udało się zagrać w jego barwach 250 razy na boiskach ekstraklasy. Prócz niego dokonali tego jeszcze: Leszek Wolski, Zenon Kasztelan,Mariusz Kuras, Andrzej Miązek i Robert Dymkowski. Majdan grał w pierwszej drużynie Pogoni z przerwami w latach 1990-2007. (par)

Komentarze

polek
Majdan stara się, za wszelką cenę, gonić w ślady pewnego naprawdę wielkiego i znanego bramkarza z Łodzi. Dobrze by było, aby dowiedział się, jakiego pseudonimu doczekał się ów bramkarz! A do Bońka to Majdanowi, Kobylańskiemu i temu ich wodzowi Wojciechowskiemu sto lat świetlnych i jeszcze dalej!
2016-11-15 17:16:04
Piłka
Skoro współpracownik nie wie, że jego obóz złożył skargę, to mają ładny przepływ informacji.
2016-11-15 07:32:17
Reanimowany może
Majdan renomowany ? Przecież on krzyczał "moja" i nie łapał piłki :)
2016-11-14 22:36:52

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy