sobota, 21 lipca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Zagra pięciu reprezentantów

Piłka nożna. Zagra pięciu reprezentantów

Piłka nożna. Zagra pięciu reprezentantów
Data publikacji: 2016-11-14 16:31
Ostatnia aktualizacja: 2016-11-14 16:31
Wywietleń: 816 171775

Spas Delev i Adam Gyurcso ze strony Pogoni Szczecin, oraz Richard Guzmics, Maciej Sadlok i Krzysztof Mączyński ze strony Wisły Kraków.

Pięciu reprezentantów swoich krajów zaprezentuje się podczas sobotniego wieczoru na szczecińskim stadionie podczas meczu o mistrzostwo polskiej ekstraklasy. Gdyby nie przymusowa pauza za nadmiar żółtych kartek, to zagrałby szósty reprezentant – Boban Jovic.

Bardzo często narzekamy na poziom naszych rozgrywek, ale jednak fakt zobaczenia na żywo pięciu kadrowiczów na pewno stanowi spory magnes.

W Pogoni nigdy nie było jeszcze sytuacji, że w jednym czasie grało w eliminacyjnych meczach do mistrzostw świata aż dwóch piłkarzy. Takie zdarzenie miało miejsce w ostatnią niedzielę, kiedy w wyjściowych składach swoich drużyn wystąpili: Spas Delev w reprezentacji Bułgarii i Adam Gyurcso w kadrze Węgier.

Mało tego, ten pierwszy zaliczył asystę przy jedynym golu meczu, który dał Bułgarii wygraną nad reprezentacją Białorusi, natomiast Gyurcos w swoim drugim kolejnym meczu eliminacji do mistrzostw świata strzelił gola i stał się podstawowym zawodnikiem swojej reprezentacji podczas gdy jeszcze niespełna pół roku temu nie zakwalifikował się do szerokiej kadry na finały mistrzostw Europy.

W finałowym turnieju zagrali jednak: Guzmics (w reprezentacji Węgier) i Mączyński (w reprezentacji Polski) – gracze Wisły, którzy należeć będą do jej filarów podczas sobotniej potyczki z Pogonią. Obaj byli podstawowymi zawodnikami swoich reprezentacji i przyczynili się do awansu z grupy, a w przypadku Polski również awansu do ćwierćfinału.

Guzmics i Mączyński zagrali też podczas ostatnich meczów swoich reprezentacji w eliminacjach do mistrzostw świata, choć ten drugi tylko w roli zmiennika. Obaj przyczynili się do zwycięstw swoich drużyn. Węgrzy pokonali Andorę 4:0, a Polska wygrała z Rumunią 3:0.

Piąty z reprezentantów, który prawdopodobnie zaprezentuje się w sobotnim meczu w Szczecinie, to Maciej Sadlok, który powrócił do kadry po dłuższej przerwie, ale jest póki co dopiero aspirantem do gry w meczach o punkty. ©℗ (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
24
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy