środa, 18 lipca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Boniek kpi z Krzystka, Krzystek wysyła zaproszenie

Piłka nożna. Boniek kpi z Krzystka, Krzystek wysyła zaproszenie

Piłka nożna. Boniek kpi z Krzystka, Krzystek wysyła zaproszenie
Data publikacji: 2016-02-19 15:34
Ostatnia aktualizacja: 2016-02-20 23:32
Wywietleń: 2704 120694

- Nie wiem, dlaczego miałbym się spotkać z prezesem Bońkiem, lub prezesem Ekstraklasy w sprawie budowy nowego stadionu. Przecież ani prezes Boniek, ani Ekstraklasa nie wybudowały jeszcze ani jednego stadionu – tak miał się wyrazić prezydent Piotr Krzystek na temat sugestii, żeby spotkał się z ludźmi kierującymi polskim futbolem celem dyskusji na temat zmiany koncepcji modernizacji stadionu w Szczecinie.

Zbigniew Boniek znany jest nie tylko z tego, że był kiedyś znakomitym piłkarzem, ale również z tego, że potrafi być wyjątkowo złośliwy.

- Prezydent Szczecina pyta " ile Boniek stadionow wybudował" ? Przekażcie Panu Prezydentowi,ze ja piłkarz,człowiek sportu nie deweloper,dzieki – odpowiedział na swoim koncie twitterowym.

Zbigniew Boniek jest w Polsce osobą mocno rozpoznawalną. Jego twitterowe kontro obserwuje 416 tys. użytkowników. To więcej, niż w zarządzanym przez Piotra Krzystka Szczecinie mieszka ludzi.

Kpiny prezesa z naszego prezydenta odbiły się zatem szerokim echem w całym kraju. Obecny prezes PZPN nie ustawał w uszczypliwościach.

- Panie Pr. Szczecina , nowy stadion Widzewa 120 milionów, jedna trybuna na ŁKS 150 milionów, czy warto być upartym? Naprawdę liczę na Pana – tak brzmiał kolejny tweet Zbigniewa Bońka.

Prezydent Piotr Krzystek nie ma konta twitterowego, nie ma też konta na facebooku, choć z tego medium społecznościowego korzysta ponad 200 tys. osób w Szczecinie. Prezes PZPN jednak o tym nie wie, więc słał w kierunku Piotra Krzystak kolejne tweety.

- Pytanie do Pana Prezydenta P. Krzystka; lepiej za te same pieniądze kupić nowego Mercedesa czy używanego z czasow młodego Gierka ? Uklony!

Prezydent Piotr Krzystek ustosunkował się jednak do złośliwości Zbigniewa Bońka. Nie założył konta na twitterze, ale za pośrednictwem biura prasowego Urzęda Miasta wysłał do mediów swoje stanowisko.

- W związku z pytaniami dziennikarzy dotyczącymi komentarzy w mediach społecznościowych prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewa Bońka w imieniu prezydenta informuję, że dziś doszło do rozmowy telefonicznej Piotra Krzystka z prezesem PZPN. Tematem rozmowy była m.in. aktualna sytuacja dot. projektu budowy stadionu miejskiego w Szczecinie. Jednocześnie Prezydent zaprosił na spotkanie w Szczecinie. Prezes PZPN wyraził chęć przyjazdu. Dokładny termin spotkania zostanie ustalony niebawem – czytamy w piśmie przesłanym przez rzecznika prasowego Prezydenta Szczecina.

Zbigniew Boniek potwierdził na twitterze, że rozmowa z prezydentem Krzystkiem miała miejsce:

- Rozmawialem z Prezydentem Szczecina, zaprosił mnie na spotkanie. Chce przekonać mnie do wyższosci swojej koncepcji. Ok, będę, porozmawiamy.

W piśmie z Urzędu Miasta skierowanym do szczecińskich mediów czytamy też, że w piątek z kibicami spotkał się wiceprezydent Krzysztof Soska. Jednocześnie dowiedzieliśmy się również z listu, że projekt pojawiający się w mediach, to tylko szkic, który jest niewiarygodny bez rzetelnych infornacji o zagospodarowaniu terenu.

Przypomnijmy, że z inicjatywy prezesa Pogoni Szczecin Jarosława Mroczka pracownia projektowa Jacka Ferdzyna z Łodzi pracuje nad koncepcją i wstępnym projektem nowego stadionu, który miałby powstać w miejscu starego.

Koncepcja nowego stadionu zakłada koszt 143 mln zł wraz z zagospodarowaniem terenu brutto, podczas gdy projekt modernizacji wyceniany jest na 148 mln zł. Wojciech Parada

 

 

 

 

 

 

Komentarze

Pikuś
Zbigniw 70 - to do ciebie był kierowany mój poprzedni komentarz - jak masz problemy ze zrozumieniem, to ja tobie pomogę. Otóż kibice są także mieszkańcami tego miasta i także płacà podatki, więc miasto nie robi żadnej lłaski,. Stadion jest miejski, a nie prywatny, więc miasto powinno poprawiać swoją infrastrukturę, także sportową. Dlaczego nie pytałeś, gdy w Szczeciniie budowano halę sportowà za 195 mln, która okazała soè najdroższym przestarzałym obiektem w Polsce, bez szans na organizację zawodów o dużà stawkę. To taki miejski skansen. A kibice majà prawo oglàdać mecze w cywilizowanych warunkach, a nie na kupie gruzu. Jeżeli nadal ni rozumiesz, to tutaj moja rola się kończy, szukaj pomocy gdzie indziej.
2016-02-20 22:53:02
Pikuś
Antek Jak masz problemy ze zrozumieniem, to ja tobie pomogę. Otóż kibice są także mieszkańcami tego miasta i także płacà podatki, więc miasto nie robi żadnej lłaski,. Stadion jest miejski, a nie prywatny, więc miasto powinno poprawiać swoją infrastrukturę, także sportową. Dlaczego nie pytałeś, gdy w Szczeciniie budowano halę sportowà za 195 mln, która okazała soè najdroższym przestarzałym obiektem w Polsce, bez szans na organizację zawodów o dużà stawkę. To taki miejski skansen. A kibice majà prawo oglàdać mecze w cywilizowanych warunkach, a nie na kupie gruzu. Jeżeli nadal ni rozumiesz, to tutaj moja rola się kończy, szukaj pomocy gdzie indziej.
2016-02-20 21:07:44
Krzysztof
Do Zbigniew 70 - Takim ludziom jak Ty ciężko zrozumieć że stadion to nie tylko Pogoń Szczecin i reklamy. To także możliwość wynajmu stadionu pod koncerty, i inne wydarzenia kulturalne. A także wynajem powierzchni reklamowych.. MYŚLENIE JAK WIDAĆ BOLI co niektórych. Macie filharmonie, kaskadę? To siedźcie cicho. W Szczecinie kibice to nie bydło jak wam się wydaje. Na mecze chodzą rodziny, ludzie którzy mają firmy. I ja jako kibic Pogoni i płatnik chcę mieć godne warunki do oglądania meczy... Tylko nowy stadion dla Szczecina!!
2016-02-20 19:40:09
antek
Many stadion na miarę sportowców, którzy na nim występują - lepszego nie trzeba.
2016-02-20 15:10:28
Zbigniew70
Nie mogę zrozumieć,dlaczego miasto za podatki mieszkańców ma budować stadion?. Niech Mroczek i sponsorzy wybudują stadion za własne pieniądze i po za Pogodnem.A miasto te pieniądze niech przeznaczy na wydatki komunalne/drogi,komunikację itd./,a nie na stadion dla kilku kibiców.
2016-02-20 12:45:36
Konrad
Pozwolę sobie na drobną polemikę i wspomnienia.Kibicu czy wybudują stadion czy nie to i tak będziesz płacił takie same podatki. Byłem również na meczu z Widzewem gdzie Boniek otrzymał czerwoną kartkę za obrazę sędziego liniowego.Pogoń wykonywała rzut wolny a Wolski główką z kontrowersyjnej pozycji strzelił bramkę meczu.Boniek Podbiegł do liniowego i krzyknął,co "członku" nie widziałeś spalonego.W takich warunkach opuszczający boisko zawodnik na pewno niema ochoty na rozdawanie autografów.
2016-02-20 00:09:41
kazek
To niech nie kpi tylko rozmawia i przekonuje i przekona.Modernizacja za 48 milionów była do przełknięcia (chociaż tez bardzo dużo za reanimację z niewiadomym skutkiem). Modernizacja za 148, a budowa za 143 (jeżeli to dokładne i ostateczne wyliczenia) moim zdaniem nie pozostawia wyboru. Jeżeli nas nie stać to nic nie róbmy, nie topmy milionów w remont.
2016-02-19 19:10:12
Albert
dla mnie po jednym z meczów Pogoni był wyjątkowym chamem. Wtedy dostał czerwoną kartkę to co mi powiedział jak poprosiłem o autograf pozostawię dla siebie.
2016-02-19 18:33:53
robber
dd- blysnełeś nie ma co...To Pogon bedzie miała problem i jej kibice.Problem nagle zniknie w gabinecie Krzystka.Gdyby tylko podwinela się noga Pogoni to pierwszy odetnie wsparcie promocyjne i nawet stadion nie będzie modernizowany.Usłyszysz tylko ze stawiamy na związek z morzem i rozbudowujemy szczecińska marine oraz wspieramy kajakarzy i kolegów Kolbowicza.
2016-02-19 18:26:00
dd
a tak naprawdę to Boniek mógłby uwalić pomysł Krzystka bardzo szybko, jest takie coś jak warunki licencyjne klubów występujących w Ekstrklasie, wystarczy, że ktoś podejmie decyzje że w ekstraklasie nie będą mogły być stadiony z trybunami zbudowanymi na wałach. I Pan Prezydent będzie miał problemik bo zbuduje stadion który nie zostanie dopuszczony do gry w Ekstraklasie.
2016-02-19 17:53:26
kalafior
Boshhh czy tego "naszego" Prezydenta Miasta niczego nie nauczyly szybkie tramwaje, arkonki itd? Znowu to samo. Niech da dzialac innym co sie na tym znaja i beda z tego korzystac, a nie tych swoich przydupasow z rady miejskiej bo oni na niczym sie nie znaja. Tzn nie maja pojecia o planowaniu i realizacji miejskich przedsiwziec w calym tego slowa znaczeniu. Krzystek zlituj sie w koncu nad nami i nie brnij w ten utopijny pomysl przebudowy starego stadionu!
2016-02-19 16:16:33
kibic
ja przepraszam że tak uparcie, nie ma znaczenia czy 120 czy 140 milionów, ma znaczenie że z moich podatków..........
2016-02-19 15:41:16

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy