Poniedziałek 04 lipca 2022r. 
REKLAMA

Piłka nożna. Bartosz Krzysztofek śladem brata

Data publikacji: 2021-09-19 17:47
Ostatnia aktualizacja: 2021-09-19 17:47
Piłka nożna. Bartosz Krzysztofek śladem brata
Bartosz Krzysztofek podpisał dwuletni kontrakt z Pogonią  

Bartosz Krzysztofek występujący na co dzień w III-ligowych rezerwach podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt z Pogonią Szczecin. Dziewiętnastoletni napastnik związał z się z klubem dwuletnią umową.

W kadrze ekstraklasowej Pogoni jest już od kilkunastu miesięcy starszy brat Bartosza - bramkarz Dariusz. Obaj są synami byłej siatkarki Chemika i reprezentacji Polski Agaty Krzysztofek, występującej wówczas pod panieńskim nazwiskiem Żebro.

Bartosz Krzysztofek jest wychowankiem Salosu Szczecin. Na Twardowskiego trafił przed czterema laty, dołączając do drużyny juniorów młodszych Akademii, prowadzonej przez trenera Michała Zygonia. Regularną grą na juniorskich szczeblach dotarł do drugiego zespołu Pogoni, w którym zadebiutował na początku sezonu 2019/20. Na swoim koncie ma blisko 50 trzecioligowych występów, w których trzynastokrotnie wpisywał się na listę strzelców. Swoją ostatnią bramkę strzelił w niedzielnym meczu III ligi z Sokołem Kleczew wygranym przez rezerwy Pogoni 2:1. Dziewiętnastoletni napastnik ma już za sobą treningi w pierwszym zespole Pogoni, ale czeka na swój oficjalny debiut w ekstraklasie.

- Bardzo się cieszę, że mogłem podpisać profesjonalny kontrakt. Z pewnością będzie on dla mnie motywacją do jeszcze cięższej pracy. Bardzo dziękuję władzom klubu za zaufanie. Zrobię wszystko, by go nie zawieść - mówi Bartosz Krzysztofek.

(woj)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

No i co
2021-09-19 18:45:44
Co z tego skoro obaj nie mają szans na grę w 1 zespole i zapewne pójdą na wypożyczenia do niższych lig.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA