czwartek, 21 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Awantura w Maszewie (FILM)

Piłka nożna. Awantura w Maszewie (FILM)

Piłka nożna. Awantura w Maszewie (FILM)
Data publikacji: 2016-10-24 15:54
Ostatnia aktualizacja: 2016-10-25 17:14
Wywietleń: 3401 165489

Po meczu piłkarskim Szczecińskiej Klasy Okręgowej (Grupa Północna) pomiędzy miejscową Masovią, a Flotą Świnoujście doszło do awantur, którym kres położyła dopiero interwencja policji.

Po końcowym gwizdku arbitra, gdy zazwyczaj piłkarze w środkowym kole boiska dziękują sobie za grę, emocje rozbudzone podczas gry sięgnęły zenitu i zamiast podania sobie rąk, doszło do przepychanek.

Podobno na wyciągniętą rękę piłkarza Masovii, jeden z graczy Floty odpowiedział w bardzo wulgarny sposób. Na boisko wbiegł wtedy z trybun wcześniej wykluczony bramkarz Masovii P. Pakul i z tyłu złapał łokciem za szyję 17-letniego juniora Floty Oskara Ziętego. Zaczął go dusić, aż w końcu powalił na murawę.

Na meczu jako delegat Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej obecny był Henryk Wawrowski, srebrny medalista olimpijski z Montrealu, były piłkarz m. in. Pogoni Szczecin, który nieco bagatelizuje sobotnie incydenty:

- Wydarzenia, do jakich nie powinno dochodzić na sportowych arenach, trwały mniej więcej 5-6 minut, po czym policja sprawnie zaprowadziła porządek. Była to awantura z rzędu tych, do jakich czasami dochodzi na meczach, lecz jakichś specjalnie drastycznych scen nie zaobserwowałem. 

Zobacz, co się wydarzyło po zakończeniu meczu Masovia - Flota:

Po meczu musiała interweniować policja, więc o informacje poprosiliśmy Przemysława Kimona, rzecznika prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji, który opisał przebieg interwencji:

- Nie była to jakaś szczególnie drastyczna sytuacja. Zdarzenia miały miejsce już po meczu, gdy piłkarze schodzili do szatni. Funkcjonariusze musieli rozdzielić zwaśnionych i zaprowadzili porządek. Jedną osobę odseparowano od pozostałych i wylegitymowano. Była to osoba zajmująca się ochroną, choć formalnie nie można jej nazwać pracownikiem ochrony. 

Sprawą zajął się już ZZPN, a prezes związku Jan Bednarek w poniedziałek poinformował:

- Sobotnimi wydarzeniami w Maszewie zajmuje się już nasz Wydział Dyscypliny, który już gromadzi stosowne materiały i zbiera informacje oraz opinie o incydentach związanych z meczem Masovii z Flotą. ©℗ (mij)

 

 

Komentarze

maszewfiak
Widzę że w dalszym ciągu autor tekstu ma problem z oglądaniem filmu i wyciąganiem faktów z niego. Paweł Pakul odciągnął zawodnika z nr 11 od szarpaniny z innym przedstawicielem z Maszewa. Widać to na filmie . Kurcze weźcie tego co to napisał i wyślijcie go do okulisty albo coś.....
2016-10-25 16:55:58
Autor
Nie zezwolilem na udostepnianie mojego filmu przez wasz portal.
2016-10-25 12:05:27
:)
Śmiech na sali :)
2016-10-24 19:04:56
ssssss
Piękna moda sebixowa -wierny "najkowi" czarny wojownik haha ,łyżwa musi byc, czapka z daszkiem tez, a jak. a potem harnaś oczywiscie w butelce i fajka.
2016-10-24 18:50:57

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy